پنجره تمام شیشه ای

پنجره تمام شیشه ای

 

پنجره تمام شیشه ای از بهترین انتخاب ها برای خانه هایی می باشد که در اطراف آن ها مناظر زیبا همچون طبیعت، جنگل و یا دریا وجود دارد. این نوع از پنجره ها ضمن اینکه جلوه منزل و یا محیط کار شما را دو چندان می کنند، امکان برخورداری از حداکثر نور طبیعی در طول روز و در فضای داخلی خانه را نیز برایتان فراهم خواهند کرد.

پنجره تمام شیشه ای با ایجاد سبک مدرن در خانه شما، نقش عمده ای در بزرگ تر جلوه دادن خانه های کوچک نیز دارند؛ چرا که با عبور نور به داخل فضا دلباز تر می شود. برای اجرای پنجره تمام شیشه ای از شیشه های مختلفی شامل شیشه تخت، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه مات، شیشه دوجداره، شیشه رنگی، شیشه سکوریت و … استفاده می شود.

اما از میان گزینه های موجود، شیشه سکوریت بهترین گزینه می باشد چراکه دارای استاندارد و ایمنی لازم است و در برابر فشار و ضربه مقاومت بالایی دارد. ضمن اینکه دوام و ماندگاری شیشه های سکوریت در برابر گرما و حرارت نیز بسیار زیاد می باشد. به طور کلی شیشه های سکوریت به دلیل ماندگاری بالا در برابر زلزله، برف و باران، رعد و برق، ضربه و …. جهت اجرای پنجره تمام شیشه ای مناسب ترین گزینه هستند.

از دیگر مزیت های پنجره های شیشه ای می توان به امکان دید راحت فضای بیرونی، بزرگ‌ تر نشان دادن فضای داخلی، ایجاد فضایی جذاب و منحصر به فرد، زیباتر کردن دکوراسیون، ایجاد ایمنی بالا، ممانعت از ورود گرد و غبار و آلودگی صوتی به فضای داخلی و … اشاره کرد.

آخرین پروژه های انجام شده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انواع پنجره تمام شیشه ای

با اینکه استفاده از پنجره های تمام قد در خانه های ویلایی به علت آورن طبیعت به داخل رواج بیشتری دارد اما از این سازه ی شیشه ای می توان در آپارتمان های نیز بهره مند شد. با گسترش زندگی در آپارتمان ها و تمایل به برخورداری از حداکثر نور طبیعی در داخل ساختمان ها، از پنجره های بلند و قدی برای آن ها استفاده می شود. با استفاده از پنجره تمام شیشه ای می توان متناسب با ابعاد پنجره، حداکثر نور طبیعی را به داخل ساختمان راه داد.

پنجره تمام قد شیشه ای ( تلفظ به انگلیسی : All glass window ) می تواند به صورت ثابت و متحرک طراحی شود. همچنین این سبک پنجره وقتی که به صورت یک تکه و بدون هیچ مانعی اجرا می شود ،زیبایی دارد. چرا که به کاربر امکان دید حداکثری را می دهد ، بنابراین در ساخت پنجره های شیشه ای حتما به این نکته توجه کنید. نوع پنجره شیشه ای با توجه به کاربری آن و میزان بودجه ی کارفرما تعیین می گردد. در ادامه به بررسی انواع پنجره های شیشه ای می پردازیم

 

پنجره تمام قد کشویی

پنجره تمام شیشه ای قابل اجرا به صورت پنجره تمام قد کشویی می باشد . پنجره هایی که به صورت کشویی اجرا می شوند، منجر به صرفه جویی در فضای خانه های کوچک می گردند. نوع بازشوی این پنجره ها شرایطی را فراهم می کند که به راحتی به داخل و یا خارج باز شوند. این پنجره ها دارای عملکرد آسانی هستند، به طوری که می توان با کشیدن آن ها به سمت راست و یا چپ، آن را باز کرد؛ ضمن اینکه در تمامی مکان ها حتی راهروهای تنگ نیز قابل اجرا می باشند.

از مزیت های پنجره تمام شیشه ای ریلی این است که دوام و ماندگاری بالایی در مدت زمان طولانی دارند و همینطور هزینه نصب و اجرای آن ها نیز مقرون به صرفه است.

این نوع پنجره ها از چندین پانل هم اندازه تشکیل شده اند که از کناره ها به پروفیل های عمودی دو طرف قاب پنجره متصل می شوند و از بالا و پایین به کمک چرخ هایی که دارند و در پروفیل های آلومینیومی آن ها تعبیه شده است، حرکت می کنند.

 

پنجره تمام شیشه ای تاشو

پنجره های تمام شیشه به دو صورت طراحی می شوند یا به شکلی نصب می شوند که قسمت عمده ای از دیوار را دربرمیگرد و یا کل پنجره به نحوی نصب می شود که نقش دیوار را ایفا می کند و از کف ساختمان تا سقف کشیده می شود.

یکی از عمده کاربردهای پنجره های شیشه ای استفاده از آن در بالکن و تراس می باشد ، بدین ترتیب که با پوشانده شدن بالکن و تراس توسط شیشه می توان از این محیط ها به عنوان قسمتی از خانه استفاده کرد. معمولا در بالکن و تراس از پنجره تمام شیشه ای تاشو استفاده می شود ، با جمع کردن شیشه ها می توان از هوای آزاد در فصول گرم سال بهره مند شد همچنین می توان با سرد شدن هوا ، شیشه ها را جمع کرد و فضای داخل را از گرد و غبار و بارش برف و باران در امان نگه داشت.

پنجره شیشه ای جمع شو که در تراس و بالکن نصب می شود در واقع همان بالکن شیشه ای می باشد . شیشه بالکن نام پوشش شیشه ای می باشد که در بالکن و تراس کاربری دارد و نمای زیبایی را به ساختمان ها می دهد.

 

پنجره تمام شیشه ای دو جداره

پنجره های تمام قدی که از شیشه ساخته شده اند ، نمای زیبایی را به ساختمان می دهند به خصوص اگر از این سازه در ویلاهای ساحلی و یا جنگلی استفاده شود ، با نعبیه ی چنین پنجره هایی می توان قسمتی از طبیعت را به داخل منزل آورد.شیشه هایی که برای ساخت چنین نماهایی استفاده می شود باید حتما از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشند و در برابر اسیب هایی همچون زلزله و رعد و برق ماندگاری زیادی داشته باشند.به همین دلیل برای این نماها از شیشه های سکوریت و یا لمینت استفاده می کنند

نوع دیگری از شیشه ها که برای نمای شیشه ای پنجره مورد استفاده قرار می گیرد ، شیشه های دوجداره می باشد ، ساختار شیشه های دو جداره از دو لایه شیشه ی سکوریت و یا لمینت شده تشکیل شده است که توسط اسپیسرها در فاصله ی معینی از هم قرار داده شده اند و در بین آنها گاز آرگون قرا میدهند ، وجود این گاز در بین دو لایه شیشه باعث شده تا به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی عمل کند. شیشه های دوجداره از هدر رفت انرژی تا حدود زیادی جلوگیری می کنند و به کاهش مصرف انرژی تا حدود زیادی کمک می کند.

پنجره های شیشه ای دوجداره رو هم می توان به صورت  ثابت و هم به صورت کشویی طراحی و اجرا کرد.

 

قیمت پنجره تمام شیشه

عوامل بسیاری در تعیین قیمت پنجره تمام شیشه ای تاثیر گذار است و به طور کلی نمی توان قیمت واحد و مشخصی را برای این محصول به تمامی مشتریان اعلام کرد. دلیل این موضوع این است که عواملی شامل ابعاد و اندازه ، ضخامت شیشه ، کیفیت، جنس، یراق آلات مورد استفاده و … در قیمت نهایی پنجره تمام قد شیشه ای دخیل هستند.

هر چه ابعاد پنجره ای که در نظر دارید، بیشتر باشد و شیشه باکیفیت تر و مرغوب تری را برای اجرای آن در نظر بگیرید، در نهایت قیمت پنجره تمام شیشه ای نیز بالاتر خواهد بود. بدیهی است شیشه هایی که دارای استانداردهای لازم نیستند و همینطور پنجره های کوچک تر، هزینه اجرای کمتری نیز دارند. بنابراین در هنگام خرید پنجره های شیشه ای حتما به نوع شیشه ی مصرفی ، جنس یراق آلات و ضخامت شیشه توجه کنید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.

 

خرید پنجره تمام شیشه ای

امروزه با افزایش تقاضا برای پنجره تمام شیشه ای مواجه هستیم و دلیل این موضوع مزایای این نوع نمای شیشه ای در ساختمان ها است که ضمن زیبایی، به عنوان مانعی در برابر عبور گرد و خاک، آلودگی های صوتی و … نیز عمل می کنند.

این نوع پنجره ها در متراژ های مختلفی قابل اجرا هستند ، اکثر کارفرمایان دلیل انتخابشان از این نوع پنجره های شیشه ای به دلیل یک دست بودن آن می باشد تا بتوانند به خوبی نظاره گر مناظر بیرون باشند ، به همین دلیل حتما در هنگام خرید پنجره های شیشه ای به این نکته توجه فرمایید که شرکت مجری قادر به اجرای پنجرهای تمام قد شیشه ای در سایز های سفارشی را به صورت یک تکه داشته باشد ، برای خرید پنجره تمام شیشه ای می توانید با کارشناسان مهردرب تماس حاصل بفرمایید و پس از ارائه مشخصات پنجره و ابعاد محلی که قصد اجرای این نوع پنجره را در آن دارید، ابتدا از هزینه مطلع شده و سپس در صورت تمایل اقدام به ثبت سفارش نمایید.

به محض ثبت سفارش شما، کارشناسان مهردرب در محل مورد نظر حاضر می شوند و پس از اندازه گیری ابعاد دقیق پنجره، متناسب با متریالی که برای اجرای پنجره در نظر گرفته اید، هزینه را برآورد کرده و به شما اعلام می کنند. در صورت موافقت شما پرسنل مجرب و حرفه ای مهردرب کار اجرای پنجره تمام شیشه ای را آغاز خواهند کرد و در کم ترین زمان ممکن به شما تحویل می دهند.

 

تولید کننده پنجره تمام شیشه ای

پنجره های تمام شیشه ای مدت زمان بسیاری است که مورد استفاده قرار می گیرند و از آن ها به عنوان المانی در نمای ساختمان ها استفاده می شود و دلیل این موضوع مزیت های بسیار این محصول است. افراد برای اطمینان از کیفیت کار و همینطور قیمت نهایی، مایل هستند تا از تولید کننده های پنجره تمام شیشه ای ، این محصول را خریداری کنند.

شرکت مهردرب تولید کننده و ارائه دهنده پنجره های تمام شیشه ای در انواع مختلف ، ثابت ، تاشو و ریلی می باشد که می توانید با اطمینان از دو مولفه تاثیر گذار یعنی کیفیت و قیمت اقدام به خرید پنجره تمام شیشه ای از این مجموعه  نمایید. با ثبت سفارش اجرای پنجره تمام شیشه ای در این مجموعه، پروژه شما در کم ترین زمان ممکن و با کم ترین قیمت نسبت به دیگر واحد ها انجام خواهد شد. انتخاب مجموعه معتبر ضامن کیفیت کار شما خواهد بود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر از طریق راه های ارتباطی مندرج در انتهای مقاله با ما تماس حاصل بفرمایید

 

آیا نصب پنجره تمام شیشه ای، با قوانین شهرداری در مغایرت است؟

خیر، نصب پنجره های تمام شیشه ای هیچ گونه مغایرتی با قوانین شهرداری ندارد.

پنجره تمام شیشه ای بالکن همان بالکن شیشه ای می باشد؟

بله ، بالکن شیشه ای نیز نوعی پوشش شیشه ای می باشد که به صورت ثابت و متحرک قابل اجرا می باشد .بالکن های شیشه ای نیز می توانند به صورت پنل های شیشه ای از کف تا سقف و یا از روی دیوار چینی تا سقف طراحی شوند.

آیا با وجود نصب پنجره های شیشه ای تمام قد اتلاف انرژی صورت می گیرد؟

اگر در مناطقی اقدام به نصب پنجره های شیشه ای می کنید که اختلاف دمایی بالایی دارند ، توصیه می شود جهت جلوگیری از اتلاف انرژی از شیشه های دوجداره برای اینکار استفاده شود.

 

 

همچنین بخوانید مقاله بالکن شیشه ای 

و البته تعویض باطری جاروشارژی