تعمیر کرکره برقی تهران

تعمیر کرکره برقی تهران

درب اتوماتیک کرکره ای یکی از پر کاربردترین درب های اتوماتیک می باشد که با قیمت مناسب ، به زیباترین شکل ممکن می توانید درب مجموعه را اتوماتیک گردانید. مهمترین نکته ای که بعد از خرید کرکره برقی باید بدان توجه کنید ، مراقبت از کرکره برقی است. در جهت افزایش طول عمر درب اتوماتیک باید نکاتی را رعایت نمایید تا بتوانید بیشترین کارایی را از درب اتوماتیک داشته باشید. در ادامه قصد داریم چند نکته طلایی در خصوص مراقبت و تعمیر کرکره برقی در اختیار شما قرار دهیم. شرکت مهر درب در مرکز تعمیر کرکره برقی در تهران همواره در خصوص تعمیرات انواع مدل های کرکره برقی در تهران

در خدمت شما مشتریان می باشد.

هزینه تعمیر کرکره برقی ؟

در برخی موارد ممکن است که نیاز به تعمیر کرکره برقی پیدا کنید و به هر علتی کرکره برقی شما از کار افتاده و نیاز باشد که قبلا از انجام عملیات تعمیر ، از هزینه های تعمیر کرکره برقی مطلع شوید ، کارشناسان مهر درب ایرانیان در جهت برآورد دقیق قیمت تعمیر کرکره برقی به شما مشاوره می دهند . در این جهت نیاز هست که فرم مقابل را به صورت دقیق تکمیل کنید. در این بخش قصد داریم برخی از مهمترین پارامترهای موثر بر قیمت تعمیر کرکره برقی را بررسی کنیم . در بخش اول باید تشخیص دهید که کدام قسمت از کرکره برقی نیاز به تعمیر دارد :

 • خرابی در قسمت تیغه ها
 • خرابی موتور کرکره
 • خرابی مرکز کنترل یا مدار فرمان
 • خرابی تجهیزات جانبی مثل سنسور یا چشمی کرکره برقی
 • خرابی در لوله یا شفت - ریل

اگه همش درگیره تعمیرات کرکره برقی هستی و به دنبال جایی هستی که بتونی بهترین قطعات را با بالاترین کیفیت خرید کنی کافیه یه سر به مهر درب ایرانیان مرکز خرید قطعات کرکره برقی بزنی.

کاهش خرابی و تعمیر کرکره برقی

اگر می خواهید کرکره برقی شما کمتر خراب شود و کمتر نیاز به تعمیر کرکره برقی پیدا کند با بررسی دوره ای و منظم تمامی قطعات درب اتوماتیک می‌توانید از بروز خطرات و مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید. به عنوان مثال در صورت گرم شدن بیش از حد موتور و شنیدن صدای نابهنجار از موتور کرکره ، باید در اسرع وقت موتور کرکره برقی توسط کارشناس متخصص بررسی گردد . همچنین در هنگام حرکت کرکره برقی ، باید عملکرد موتور و حرکت تیغه های درب داخل ریل ها بررسی گردد و دقت شود که تیغه ها به صورت افقی جابه جا نشده باشند و کپس ( قطعه پلاستیکی که در انتهای تیغه ها نصب می گردد ) تیغه ها ، شکسته نشده باشد.

یکی از نکاتی که باید در مورد درب های اتوماتیک کرکره ای به آن توجه شود این است که درب اتوماتیک کرکره ای برای تردد های بالا مناسب نمی باشد و در صورتی که برای این شرایط استفاده گردد باید بین هر بار استفاده ، فاصله ای لحاظ گردد تا به موتور و متعلقات درب ، فشار کمتری وارد گردد.

همچنین در هنگام شست و شوی درب کرکره ای ، دقت شود که به هیچ وجه ، رطوبت به موتور و قطعات داخلی و صفحه های مخصوص موتور ، سنسورها و چراغ هشدار وارد نشود.

یک راهنمای جامع در خصوص تشخیص عیب انواع درب اتوماتیک کرکره ای و راهکارهای ابتدایی و موقتی در جهت رفع مشکل در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همینطور به بررسی مهمترین عواملی که در خرابی درب اتوماتیک کرکره ای موثر می باشند می پردازیم.

مهم‌ترین نقطه ای که در تعمیر کرکره برقی اهمیت دارد موتور کرکره برقی است. 

چطور از کرکره برقی مراقبت کنیم ؟

بهتر است که در هنگام خرید و انتخاب درب اتوماتیک کرکره ای ، دقت بالایی در انتخاب قطعات و تجهیزات این مدل درب اتوماتیک داشته باشید تا حداکثر بازدهی و کارایی را از درب بدست اورید. همچنین در جهت جلوگیری از نیاز به تعمیر کرکره برقی باید به یک سری اصول مراقبتی توجه کنید. برخی از مهمترین عوامل خرابی در درب های اتوماتیک کرکره ای را میتوان به دلیل استفاده نامناسب و برخوردهای احتمالی با این مدل درب اتوماتیک دانست . 

با توجه به اینکه در برخی اوقات دسترسی به تعمیرکار درب کرکره ای وجود ندارد می توان در بسیاری موارد با دانستن یک سری اطلاعات ، مشکل را به صورت موقتی یا دائمی حل کرد. 

در هنگام بروز خرابی در کرکره های اتوماتیک نیاز هست که یک سری عملیات انجام و بررسی گردد . 

یکی از نکات مهم در نگهداری و مراقبت از کرکره برقی ، نظافت و تمیز نگهداشتن درب می باشد تا در صورت بروز مشکل ، سریعا مشکل مشخص و قابل حل باشد.

همچنین در مورد کرکره های اتوماتیک کاسه فنر ، باید کاسه ها و فنرها به صورت کامل چک گردند تا هیچ گونه شکستگی یا عدم تنظیمی در مجموعه وجود نداشته باشد.

به هیچ وجه شست و شو با گازوئیل و روغن ،تاثیری در صدای کرکره نخواهد داشت و هرگونه تغییر صدا ، تاثیر موقتی خواهد داشت.

همچنین جهت مشاوره با کارشناسان ما و ثبت مجموعه خود ، جهت انجام سرویس های دوره ای منظم و تعمیر کرکره برقی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

گروه فنی مهندسی مهر درب ایرانیان با بهره گیری از جدیدترین و با کیفیت ترین محصولات ، تلاش می کند که بتواند با بهره گیری از کادر متخصص و مجرب ، گارانتی و خدمات پس از فروش مناسبی در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

راهنمای خرید برترین درب شیشه ای اتوماتیک

عیب یابی کرکره برقی

عیب یابی کرکره برقی به چه صورت انجام می شود ؟ مراحل عیب یابی کرکره برقی کدام است ؟

برخی از مهمترین عملیات هایی که در هنگام بروز خرابی درب اتوماتیک کرکره ای و در جهت عیب یابی کرکره برقی و تعمیر کرکره برقی باید انجام شود 

۱- در ابتدا می‌توان برق ورودی سیستم و موتور را چک نمایید ممکن است برق ساختمان قطع باشد و یا در مسیر انتقال برق به مدارفرمان یا موتور درب کرکره برقی ، مشکلی ایجاد شده باشد که با یک بررسی کوتاه می‌توان این مشکل را برطرف کرد. 

۲- در برخی موارد عیب یابی کرکره برقی به دلیل استفاده بیش از حد از موتور ( بخصوص در موتورهای توبولار این مورد رایج می باشد ) ، موتور برای مدتی از کار بیفتد که می توانید بعد از گذشت مدت زمانی ، مجددا کارکرد درب را چک نمایید. 

۳- بررسی کارکرد ریموت کنترل ها – در بسیاری موارد کاربر به دلیل عدم اطلاع ، کارکرد ریموت خود را کنترل نمی کند در مرحله اول ، چراغ روی ریموت را چک نمایید و در مرحله بعد با ریموت سایر ساکنین ، کارکرد درب کرکره را کنترل نمایید . 

۴-  در مواردی که درب اتوماتیک هیچ عکس العملی نشان نمی دهد و حرکت نمی کند می توانید از اچار خلاص کن (‌در موتور های توبولار ) و از زنجیر خلاص کن ( در موتورهای ساید ) و از سیم بکسل خلاص کن ( در موتور های سانترال ) جهت آزاد شدن موتور و باز یا بسته کردن درب کرکره ای اتوماتیک استفاده نمایید. 

۵- در برخی موارد عیب یابی کرکره برقی وجود مانع در مسیر حرکت درب ، از حرکت درب کرکره ای جلوگیری می نماید بهتر است مسیر ریل و حرکت پروفیل تیغه ها را کاملا بررسی نمایید و مجددا عملیات درب را کنترل نمایید.

۶- یکی از بیشترین علل خرابی در کرکره های اتوماتیک فروشگاهی ، فراموشی بازکردن قفل مکانیکی پایین درب هست که همین امر باعث پارگی و از بین رفتن تیغه ها و یا اسیب دیدن موتور کرکره برقی خواهد شد . البته اخیرا از جاقفلی برقی استفاده می شود که تازمانی که قفل مکانیکی کتابی درب باز نشود امکان استفاده از درب و کارکرد درب کرکره ای مهیا نمی شود. 

چطور قفل برقی مناسب انتخاب کنیم ؟

۷- عامل دیگری که بیشتر در کرکره های پارکینگی اتفاق می افتد ارسال خطا از سنسورها یا فتوسل های ضدبرخورد بین درب می باشد در برخی موارد با بررسی ظاهر سنسورها و تمیز کردن قاب چشم این خطا برطرف می گردد و امکان انجام عملیات درب مهیا می گردد. 

۸- ممکن است خرابی از قسمت لوله و شفت کرکره ، قسمت یاتاقان و بلبرینگ باشد که نیاز هست با کارشناسان مهر درب ایرانیان

تماس بگیرید.

۹- همچنین احتمال خرابی در قسمت گیرنده مدارفرمان وجود دارد در برخی موارد دیده شده که درب برقی کرکره ای به صورت مرتب ، فرمان می گیرد و باز و بسته می شود این علت از قسمت گیرنده مدارفرمان می باشد و برای متوقف کردن درب ، بهتر است برق تغذیه ورودی درب قطع گردد و با کارشناسان مهر درب ایرانیان

تماس بگیرید.

راهنمای عیب یابی درب اتوماتیک کرکره ای ( چطور مشکل کرکره برقی را تشخیص دهیم ؟ )

خرابی های رایج تعمیر کرکره برقی 

برخی از رایج ترین خرابی هایی که در کرکره برقی اتفاق می افتد و باعث نیاز به تعمیر کرکره برقی می شود  عبارتنداز :

 • گیرکردن کرکره برقی در هنگام حرکت 
 • حرکت آهسته کرکره برقی 
 • باز ماندن درب کرکره ای 
 • با فشردن ریموت کنترل ، کرکره برقی حرکت نمی کند.
 • درب کرکره ای مدام در حال حرکت هست و مرتب باز و بسته می شود
 • مشکل در ریموت کرکره برقی
 • سوختن برد کرکره برقی
 • غر شدن تیغه ها در اثر ضربه 
 • خراب شدن باطری کرکره برقی
 • جداشدن تیغه ها از لوله و درجا کار کردن موتور کرکره برقی

جک درب پارکینگ نیز یکی از متداول ترین مدل های درب اتوماتیک محسوب می شود که بعد از گذشت مدتی ممکن است نیاز به تعمیر جک پارکینگ پیدا کنید.

فیلم خرابی های کرکره برقی

در این بخش شما می توانید برخی از رایج ترین خرابی های کرکره برقی را به صورت ویدئویی مشاهده کنید.

تعمیر کرکره برقی در تهران

مرکز تعمیر کرکره برقی در تهران کجاست ؟

تعمیر کرکره برقی در تهران به چه صورتی انجام می شود و هزینه آن چقدر است ؟

هزینه تعمیر کرکره برقی به هیچ وجه قابل تعیین نیست و بستگی به میزان خرابی دارد. گروه فنی مهندسی مهر درب ایرانیان با کادری  مجرب در خصوص تعمیرات و ارائه خدمات انواع درب های اتوماتیک کرکره ای در راستای رفاه شما هم وطنان عزیز به صورت 24 ساعته  آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد. فعلا به دلیل محدودیت هایی که در ارائه خدمات در سراسر کشور داریم ، خدمات تعمیراتی که نیاز به حضور فیزیکی داشته باشد تنها در شهر تهران انجام می گیرد .

تعمیرات تخصصی انواع مدار فرمان و موتورهای درب اتوماتیک کرکره ای برای سراسر کشور قابل انجام است و کافی است در ابتدا از طریق ارسال تصویر از مشکل و سپس با ارسال محصول تعمیری کرکره برقی برای گروه مهر درب ایرانیان، خدمات تعمیرات تخصصی برای شما انجام گیرد. 

تعمیر کرکره برقی فروشگاهی تهران

یکی از مرسوم ترین خرابی های کرکره برقی فروشگاهی ، عدم توجه به باز کردن قفل کرکره برقی می باشد. در بسیاری موارد جهت افزایش امنیت ، قبل از بازکردن قفل کرکره برقی ، به موتور کرکره برقی در جهت حرکت فرمان داده می شود. همین امر باعث اسیب رسیدن به تیغه ها و کنده شدن آن ها می شود. در این گونه موارد بهتر است تیغه هایی که لینک آن ها شکسته شده حتما تعویض گردند.

 

چک لیست تعمیر و نگهداری کرکره برقی در تهران 

در جهت انجام سرویس و بررسی کرکره برقی و جلوگیری از خرابی های احتمالی و تعمیر کرکره برقی نیاز هست که به صورت منظم در جهت بازدید کرکره برقی اقدام شود . ما چک لیستی را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می دهیم تا مهمترین اقداماتی که باید در هنگام بررسی و بازدید کرکره برقی در جهت جلوگیری از خرابی باید انجام گیرد را انجام دهید.

شرکت مهر درب ایرانیان، خدمات سرویس و تعمیر و نگهداری انواع مدل های کرکره برقی در تهران را ارائه می نماید.

تعمیر درب کرکره ای اتوماتیک در تهران

لیست موارد تعمیر درب کرکره ای اتوماتیک در تهران کدام است و به چه صورت می توانیم ثبت سفارش کنیم.

برخی از مهمترین خدمات و تعمیراتی که مهر درب ایرانیان زمینه درب های کرکره ای اتوماتیک ارائه می نماید عبارتنداز : 

 • تعمیر و تعویض انواع تیغه های الومینیومی – گالوانیزه – فلزی – در سایز و اندازه های مختلف 6 سانت – 8سانت و 10 سانت
 • رگلاژ انواع دهانه در متراژ های مختلف
 • تعمیر – تعویض و رگلاژ انواع ریل کرکره برقی شامل ریل های تیغه 6 سانت 8 سانت و 10 سانت
 • تعمیر و تعویض انواع یاتاقان بلبرینگ کرکره برقی
 • بررسی و تعویض انواع کاسه فنر – تعویض فنر – تعمیر کاسه 
 • برخی از برندهای مطرح موتور در کرکره برقی شامل بارزانته،اسمارت،لیفت توربو،کویکو،الرو،نایس،بتا،سایلکس،ام اس وان،اس دی سی،اورال،اتومات،توپان،تیتان ، نوبل ، KTM – ام سی موتور بارزانته موتور لیف توربو موتور اسمارت موتور اس دی سی موتور سویل موتور سیگما موتور اتومات موتور اورال موتور لیفت مستر موتور پاور لیفت
 • تعمیرات تخصصی انواع کرکره برقی سکشنال یا کرکره زیر سقفی 
 • تعمیرات ریموت کنترل کرکره برقی – ریموت کنترل کرکره اتومات – ریموت کنترل درب اتوماتیک کرکره
 • نصب و تعمیر انواع سنسور درب اتوماتیک – چشم درب برقی کرکره – مخصوص کرکره برقی پارکینگی
 • نصب و تعمیر انواع فلاشر یا چراغ هشداردهنده کرکره پارکینگی مخصوص کرکره برقی پارکینگی
 • تعمیرات تخصصی انواع کرکره های پلی کربنات شفاف و ضدسرقت رولگیتر
 • تعمیرات انواع مرکز کنترل کرکره برقی یا رسیور یا برد کرکره برقی شامل چهارکانال – فول کانال – برد موتور ساید – باطری پشتیبان
 • ارائه انواع دنده و سری موتور ساید و ارائه و تعویض انواع سیم پیچ موتور ساید
 • تعمیرات تخصصی انواع موتور گیربکس های کرکره برقی صنعتی
 • تعمیر انواع موتور های کرکره برقی – موتور ساید – موتور تیوبولار یا توبولار – موتور سانترال یا سنترال کاسه فنر شفت فنر – سیم پیچی انواع موتور 
 • بررسی کامل سیم کشی و سیم بندی مدار فرمان ، سنسورهای ضدبرخورد و فلاشر
 • رگلاژ پروفیل تیغه و ریل های هدایت کننده درب اتوماتیک
 • بررسی وضعیت حرکتی موتور و صدای بلبرینگ و شفت 
 • بررسی وضعیت پیچ های اتصالی شفت به تیغه ها 
 • بررسی وضعیت لینک تیغه ها در هنگام باز و بسته شدن 

 

تعمیر موتور کرکره برقی

عیب یابی موتور کرکره برقی

در مورد موتورهای کرکره برقی نیز مشکلات و سوالات بسیاری وجود دارد که در این قسمت قصد داریم به بررسی برخی از مشکلات رایج در مورد تعمیرات و راهکارهای حل ان بپردازیم.

خرابی های موتور کرکره برقی

برخی از رایج ترین خرابی های موتور کرکره برقی عبارتنداز :

 • کرکره کار می کند ولی فقط بالا می رود و پایین نمی اید
 • عدم کارکرد کرکره و رولاپ کاملا متوقف شده است.
 • حدود توقف موتور کرکره مشخص نیست و در هر بار استفاده از کرکره ، نقطه توقف موتور تغییر می کند.
 • در هر بار استفاده بلافاصله فیوز برد می سوزد
 • کرکره بالا می رود ولی به محض توقف موتور ، کرکره سر میخورد و بر می گردد.

هزینه تعمیر موتور کرکره برقی در تهران

براورد هزینه و قیمت تعمیرات انواع موتور کرکره برقی با توجه به مشکل بوجود امده ، انجام می گردد. عموما تعمیر موتور کرکره برقی باید توسط کارشناس متخصص انجام گیرد .

میکروسوئیچ موتور ساید

میکروسوئیچ موتور ساید در جهت تنظیم ارتفاع و حدود توقف موتور کرکره برقی ساید به کار می رود.

 

سیم پیچ موتور ساید

در برخی موارد که به دلایل مختلف سیم پیچ موتور ساید کرکره برقی آسیب می بیند یا می سوزد باید در جهت تعویض آن اقدام شود. سیم پیچ موتور ساید در واقع وظیفه تحریک موتور و به حرکت أوردن آن را دارد و یک قطعه برقی در موتور محسوب می شود که ممکن است در اثر کارکرد زیاد یا رسیدن رطوبت به آن دچار آسیب گردد.

در بسیاری موارد به دلیل فشار بیش از حد به موتور ، کارکرد زیاد و یا رسیدن رطوبت به موتور ، باعث اتصال و سوختن سیم پیچ موتور ساید می گردد که در این موارد می توان با تعویض سیم پیچ ، از موتور کرکره برقی استفاده کنیم.

 

 

پوسته موتور ساید 

ممکن است در اثر فشار و یا ضربه به موتور ، پوسته موتور ساید دچار شکستگی شود که نیاز هست تعویض گردد 

رله موتور ساید

همچنین وظیفه انتقال قدرت و کارکرد موتور در جهت های مختلف توسط رله هایی که در قسمت فوقانی موتور قرار گرفته اند تامین می گردد. در صورتی که کارکرد موتور دچار مشکل گردد باید رله های موتور بررسی گردد. 

سوالات متداول 

فیوز کرکره برقی کجاست ؟ 

فیوز کرکره برقی در بسیاری از مدل ها ، در داخل برد یا مدار فرمان قرار گرفته و در قسمت ورودی تغذیه برد جهت محافظت از نوسان وارد شده به برد قرار می  گیرد. 

آیا کرکره برقی نیاز به روغن کاری دارد ؟ 

به هیچ وجه توصیه نمی شود که تیغه های کرکره برقی را روغن کاری کنید فقط می توانید زنجیری موتور یا قسمت یاتاقان بلبرینگ را مقداری روغن کاری نمایید. 

کرکره برقی پارکینگ بالا می رود ولی پایین نمی آید مشکل از کجاست ؟ 

احتمال بالا سنسورهای کرکره برقی ایراد داره و باید بررسی گردد ولی در مرحله اول می تواند از مدار حذف گردد تا امکان پایین امدن کرکره فراهم شود.

ریموت کرکره برقی کار نمی کنه 

بهتره در مرحله اول باطری ریموت چک کنید در مرحله بعد احتمال داره ریموت نیاز به تنظیم داشته باشد 

پایین آوردن کرکره برقی هنگام قطع برق چطور انجام میشه ؟

پایین آوردن کرکره برقی هنگام قطع برق در موتور توبولار بوسیله آچار مخصوص و در موتور ساید بوسیله زنجیر خلاص کن انجام میشه

اگر کرکره برقی اختلال فرکانس داشته باشه و با ریموت دیگری باز بشه چیکار باید کرد ؟ 

در این موارد پیشنهاد میکنیم از یک برد در بازه فرکانسی دیگر استفاده کنید.

همچنین بخوانید تعمیر درب شیشه ای اتوماتیک برقی