میز شیشه ای

میز شیشه ای

میز شیشه ای می تواند تماما از جنس شیشه و یا ترکیبی از شیشه به همراه چوب و یا فلز باشد. میزشیشه ای می تواند کاربردهای فراوانی از جمله میز اداری،میز ناهارخوری،میز تلویزیون،میز عسلی،میز مدیریت،میز کنفرانس و میز آرایش داشته باشد.جنس میزهای شیشه ای از نوع سکوریت و یا گاها از نوع لمینت می باشد تا مقاومت کافی را در برابر ضربه و فشار داشته باشد.

از آنجاییکه استفاده از شیشه در صنعت ساختمان فراگیر شده است ، اکثر افراد از این متریال در طراحی داخلی و خارجی استفاده می کنند.میزهای شیشه ای یکی از طرح هایی است که امروزه در منازل  و اداره ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و جایگزین میزهای چوبی و فلزی شده است.میزهای شیشه ای در مدلهای متنوعی به بازار عرضه می شود ، همانند میزهای شیشه ای یکپارچه و یا میز شیشه ای با پایه های چوبی یا فلزی.قیمت میزهای شیشه ای با توجه به ضخامت شیشه ی استفاده شده ، ابعاد و یا رنگ شیشه می تواند متغیر باشد.

همچنین بخوانید نمایندگی آچیلان در 

میز شیشه ای اداری

میز شیشه ای اداری همان طور که از نامش پیداست در اداره ها کاربرد دارد.از این میزها در طول روز به کرات استفاده می شود بنابراین باید از استحکام خوبی برخوردار باشند.برای ساخت میز اداری شیشه ای بهتر است از شیشه های سکوریت تیره رنگ استفاده شود.میزهای شیشه ای اداری را می توان به صورت تمام شیشه و یا میزهایی شیشه ای با پایه ی چوبی و فلزی درست کرد که این موضوع به میزان بودجه ی کارفرما و نوع سلیقه ی کاربر بستگی دارد.قیمت میز شیشه ای اداری به میزان متریال استفاده شده در آن و نوع پایه ی به کار برده شده در میز بستگی دارد، پایه میز شیشه ای اداری می تواند به صورت فلزی و یا چوبی باشد . میزهای اداری شیشه ای خود به سه دسته ی میزهای شیشه ای رایانه،میزهای شیشه ای کنفرانس و میزهای شیشه ای مدیریت تقسیم بندی می شوند که در ادامه به بررسی هریک می پردازیم.

میز کنفرانس شیشه ای

میز کنفرانس شیشه ای یکی از انواع میز اداری شیشه ای مدرن می باشد.طراحی زیبا و جذاب در این نوع میز به گونه ای است که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است و این موضوع به شفافیت در شیشه مربوط میشود. تا کنون افراد از میزهای چوبی به عنوان میزکنفرانس استفاده می کردند و دلیل این انتخاب را استحکام چوب می دانند،لازم است ذکر شود که شیشه های سکوریت و لمینت مقاومت بالایی دارند و تصور شکنندگی در مورد آن ها کاملا غلط می باشد.

عده ای دیگر بر این باورند که میزهای چوبی رسمیت بیشتری دارد ، این موضوع زمانی صحت داشت که میزهای شیشه ای کنفرانس هنوز پا به عرصه نگذاشته بودند چرا که با جذابیتی که در طرح بندی و رنگ بندی میزهای شیشه ای کنفرانس وجود دارد توانسته نظر هر بیننده با هر نوع سلیقه ای را به خود جذب کند.از مزیت های میز کنفرانس شیشه ای می توان به این موضوع اشاره کرد که برخلاف میزهای اداری چوبی که به خاطر رنگ طبیعی چوب،محیط را دنج و کوچک می کنند ، شیشه به دلیل شفافیتی که دارد مناسب فضاهایی است که کوچک می باشد و باعث بزرگتر نشان دادن محیط می شود

قیمت میز کنفرانس شیشه ای به ابعاد،نوع شیشه ،رنگ شیشه ، ضخامت شیشه بستگی دارد.گاها برخی از افراد از میزهای تمام شیشه ای برای اتاق کنفرانس استفاده می کنند ولی برخی دیگر ترجیح می دهند میز شیشه ای پایه فلزی و یا میز شیشه ای پایه چوبی برای اتاق خود داشته باشند که تمام این تغییرات در قیمت نهایی میز شیشه ای موثر خواهد بود.

انواع میز شیشه ای

میز مدیریت شیشه ای

میز مدیریت شیشه ای یکی دیگر از انواع میز اداری شیشه ای می باشد .در اغلب دفاتر مدیریتی از شیشه ی رومیزی جهت میز مدیریت استفاده می شود اما منظور از میز مدیریت مدرن شیشه ای چیز دیگری است یک میز تماما شیشه ای یا میزی شیشه ای با پایه ی چوبی و فلزی مد نظر می باشد.

میز مدیریتی شیشه ای می تواند با توجه به ابعاد دفتر کار، طراحی وساخته شود،افراد بسته به نورپردازی محل کار از شیشه های شاف و یا تیره رنگ برای میز مدریت شیشه ای بهره می برند به طوریکه اگر نورپردازی کافی در محل کار وجود نداشته باشد و یا دفتر مدیریت کوچک باشد از رنگ شفاف برای ساخت میز مدیریتی استفاده می کنند،استفاده از رنگ های شفاف ترفندی است که اغلب طراحان برای بزرگتر نشان دادن فضا استفاده می کنند، مثلا اجرای پارتیشن های شیشه ای یکی از این روش ها می باشد تا با عبور نور از شیشه فضا بزرگتر دیده شود. در حالیکه اگر به اندازه ی کافی نور و فضا در دفتر مدیریت وجود داشته باشد می توان از شیشه های سکوریت رنگی جهت ساخت میز شیشه ای اداری استفاده کرد، که به نظر جذاب تر و شکیل تر می باشد.

قیمت میز مدیریتی شیشه ای به میزان متریال استفاده شده در ساخت آن بستگی دارد و نمی توان یک قیمت واحد را برای این محصول شیشه ای در نظر گرفت،چرا که گاها با کوچکترین سفارشی سازی ممکن است قیمت نهایی به طور کلی دست خوش تغییر شود

میز شیشه ای کامپیوتر

یکی از پرکاربردترین میزهای شیشه ای ، میز شیشه ای کامپیوتر می باشد.این میز در منازل ، اداره ها و اکثر مراکزی که نیاز به کامپیوتر می باشد قابلیت استفاده را دارد.میز شیشه ای کامپیوتر می تواند به دو صورت تخت و یا قوسی طراحی و اجرا شود، میز شیشه ای قوسی دوام بیشتری نسبت به نوع تخت دارد به همین دلیل قیمت بالاتی نیز دارد.

میز شیشه ای کامپیوتر نسبت به سایر میزهای از جنس شیشه از عمق بالاتری برخوردار است و دلیل آن نیز استفاده از مانیتورهایی با سایزهای متفاوت می باشد.در میزهای شیشه ای رایانه باید فضایی را جهت  گذاشتن کیس قرار دهیم.البته با پیشرفت تکنولوژی افراد بیشتر از رایانه ی شخصی استفاده می کنند به همین دلیل فضای قرار گیری کیس عملا بیهوده می باشد، به همین دلیل برخی از شرکت ها برای رفع این مشکل از یک قسمت متحرک برای قرار دادن کیس استفاده کردند تا در صورت نیاز افراد برای خرید آن اقدام کنند.

برای میزهای شیشه ای رایانه می توان قسمتی را تحت عنوان قرار دادن کیبورد به صورت ریلی تعبیه کرد که تمامی این موارد به نوع کاربری آن بستگی دارد.با افزایش تقاضا جهت سفارش میزهای شیشه ای کامپیوتر، شرکت های تولید کننده نیز سعی بر آن داشتند تا میزهایی با کیفیت در مدل های متنوعی را تولید و روانه ی بازار کنند.از انواع مییز کامپیوتر شیشه ای می توان به دو نوع پر طرفدار آن اشاره کرد.

 • میز شیشه ای کامپیوتر با پایه ی شیشه ای

میز کامپیوتر شیشه ای که پایه هایی شیشه ای دارند یا به صورت یکپارچه به هم متصل هستند و یا به صورت جدا از هم می باشند.معمولا میز رایانه شیشه ای با پایه های به هم چسبیده به صورت خم و قوسی می باشد و در صورتی که پایه ها از هم جدا باشند به صورت تخت و صاف توسط چسب به صفحه ی اصلی متصل می شوند

 • میز کامپیوتر شیشه ای با پایه های غیر شیشه ای

میز رایانه شیشه ای با پایه چوبی وفلزی نیز طرفداران خاص خود را دارد اغلب افراد میزهای شیشه ای را در کنار پایه های چوبی می پسندد و این در حالی است که برخی دیگر از افراد که طرح  های مینیمال و ساده را می پسندند از رنگ های مختلف فلز همانند طلایی، نقره ای و رز گلد به عنوان پایه برای میز استفاده می کنند.هر دو طرح طرفداران خاص خود را دارد.

 

میز شیشه ای مغازه

میز شیشه ای مغازه در واقع همان ویترین های شیشه ای هستند که به صورت میز پیشخوان مورد استفاده قرار می گیرند.کاربرد اصلی این قفسه های شیشه ای برای نگهداری محصولاتی همچون خوراک ،پوشاک،محصولات آرایشی و طلا و جواهر می باشد.ویترین های شیشه ای محلی برای به نمایش گذاشتن محصولات در مغازه ها به شمار می روند به همین دلیل افراد تمام سعی خود را می کنند تا قفسه شیشه ای زیبا و جذابی را برای ارائه ی محصولات خود داشته باشند.

میز شیشه ای مغازه انواع مختلفی دارد و افراد متناسب با نیاز و کاربری خود می توانند یکی از این مدل های میز شیشه ای را استفاده کنند.میز شیشه ای برای مغازه در کنار نور پردازی می تواند ظاهر مغازه یا فروشگاه را بسیار جذاب کند و نظر بینندگان را به خود جذب کند و این موضوع می تواند در فروش محصولات نیز تاثیر مستقیم داشته باشد.

انواع میز شیشه ای مغازه

برای ساخت پیشخوان شیشه ای مغازه حتما باید از شیشه های صاف وشفاف برای این منظور استفاده کرد، چرا که در صورت موج دار بودن شیشه ،ویترین شیشه ای زیبا  جذاب نخواهد شد.توجه داشته باشید که جنس پیشخوان شیشه ای مغازه می تواند از شیشه سکوریت باشد اما برای مغازه هایی همچون طلا و جواهر فروشی بهتر است از شیشه های لمینت استفاده شود.ویترین شیشه ای مغازه می تواند به دو صورت تمام شیشه و یا میز با رویه ی شیشه ای باشد که در ادامه به بررسی هریک می پردازیم.

 • قفسه شیشه ای تمام شیشه 

همان طور که از نام این ویترین شیشه ای پیداست،تمام متریال استفاده شده در آن از شیشه می باشد .این نوع پیشخوان شیشه ای مغازه برای فضاهای کوچک بسیار توصیه می شود چرا که عبور تور از شیشه ای شفاف باعث بزرگتر نشان دادن محیط می شود.ویترین شیشه ای مغازه خود به دو مدل تقسیم بندی می شود.

 1. میز شیشه ای خم: درساخت میز تمام شیشه ای خم ، از قوس و انحنا استفاده شده است و این قوس معمولا در ساخت پایه های میز شیشه ای به چشم میخورد.برای ساخت این نوع پیشخوان شیشه ای مغازه می توان از شیشه های سکوریت رنگی و یا شفاف استفاده کرد که این موضوع به کاربری میز شیشه ای بستگی دارد.
 2. میز شیشه ای تکه ای: در ساخت این نوع قفسه ی شیشه ای سطح رویه ی میز از پایه های میز جدا می باشد و توسط چسب به هم متصل می شوند،در این نوع ویترین شیشه ای نیز می توان از شیشه های سکوریت شفاف و یا مات استفاده کرد که این موضوع به کاربری ویترین بستگی دارد ولی در حالت معمول افراد از شیشه های شفاف استفاده می کنند تا مشتری ها بتوانند به راحتی محصولات پشت ویترین را مشاهده نمایند.
 • قفسه با رویه ی شیشه ای:ویترین مغازه محلی برای نمایش محصولات می باشد به همین دلیل افراد سعی دارند تا ویترین مغازه به بهترین نحو ممکن اجرا شود.به همین دلیل از مدل های مختلف برای این کار استفاده می کنند.بدین ترتیب که پایه های میز را از جنس چوب و یا فلز استفاده می کنند و سطح میز را از شیشه استفاده می کنند.

  انواع شیشه برای ساخت میز شیشه ای

 • شیشه فلوت
 • شیشه کریستال
 • شیشه مات
 • شیشه سندبلاست
 • شیشه طرحدار
 • شیشه رنگی
 • حرف آخر

  میزهای شیشه سکوریت کاربرهای فراوانی دارند و با توجه به استفاده ی روز افزون شیشه در دکوراسیون ، استفاده از میزهای نشکن سکوریت روز به روز در حال افزایش می باشد.قیمت میزهای شیشه ای با توجه به کیفیت و زیبایی که در اختیار کاربران قرار می دهند چندان بالا نمی باشد.میزهایی که شیشه ای هستند خراب نمی شوند و مانند میزهای چوبی به مرور زمان دچار خط وخش نمی شوند و تنها با یک دستمال همانند روز اول می شوند.ماندگاری بالایی دارند و با هر نوع دکوری به راحتی هماهنگ می شوند.استفاده از میزهای شیشه سکوریت بیشترین کاربرد را در اداره ها و مغازه ها می توانند داشته باشند  چرا که علاوه بر زیبایی ، بسیار شکیل هستند و متناسب با کاربری که دارند تغییر پذیر می باشند. از انواع  مدل میز شیشه ای اداری می توان به میز شیشه ای جلومبلی اداری که برخی به نام میز عسلی شیشه ای اداری می شناسند و میزهای مدیریتی شیشه ای اشاره کرد.