درب برقی مغازه

درب برقی مغازه

.

کرکره های برقی با ساختار رول آپ اتوماتیک به کمک یک ریموت کنترل بعنوان درب ورودی مغازه و پارکینگ منزل نصب می شوند که امروزه با پیشرفت محصولات ساختمانی، کرکره ها بصورت برقی تولید و توسط شرکت نصب کرکره برقی آهن سازه اجرا می گردند. کرکره های برقی در زمان قطع برق هم قابل استفاده می باشند و قابلیت خلاص کن هم در کرکره های برقی تعبیه شده است.

محاسبه قیمت هر متر مربع کرکره برقی

قیمت هر متر مربع کرکره برقی مغازه و پارکینگ با توجه به ساختار در کرکره ای محاسبه می شود. قیمت روز موتور، تیغه، رول کرکره با توجه به تنوع رنگ تیغه کرکره برقی سفید، مشکی، کرم و حتی پنل چند رنگ طرح چوب در چندین مدل آلومینیومی، پلی کربنات شیشه ای و رول گیتر برای پنجره، بالکن، پارکینگ، مغازه و فروشگاه تولید شده که این روز ها بعنوان درب اصلی و در پیلوت مورد استفاده قرار می گیرند.

راهنمایی و نکات مهم درخرید کرکره برقی

 

از کرکره برقی  برای مغازه و یا پارکینگ استفاده می شود،مخصوصا پارکینگ هایی که می خواهند از فضای پشت درب هم برای پارک کردن خودرو استفاده کنند و یا نصبجک پارکینگی در انجا امکان پذیر نیست.

اولین راهنمایی و نکته ای که در خرید کرکره  اتوماتیک باید به آن توجه کرد مرغوب بودن تیغه ها می باشد که باید دقت شود تا از تیغه هایی که از ضایعات الومینیوم ساخته شده اند استفاده نشود زیرا باعث پارگی تیغه ها در مفصل و سروصدای زیاد هنگام عملکرد می شود.پس اگر کسی پیشنهاد قیمت کرکره برقی پایین تری به شما داد بدانید که ممکن است از تیغه های نا مرغوب و سبک استفاده کند که سبک بودن هم باعث فرورفتگی در اثر ضربه می شود.

امروزه از کرکره برقی برای حفاظت از محیط و به عنوان یکی از درب های ورودی پارکینگ ها، مراکز تجاری ,صنعتی و… استفاده می شود تا از ورود افراد ، نفوذ نور خورشید، باد، باران و صدا جلوگیری کنند.

 

 

تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی دو جداره
 

تیغه های کرکره برقی عرضها و انواع مختلفی دارند که بسته به شرایط مختلف از انها استفاده میشود.تيغه هاي عرض 60  ميليمتر براي درب های کرکره برقی کوچک تا مساحت 5 متر ، تيغه هاي 80 براي مساحت 20 متر و تيغه هاي 100 براي کرکره هاي بزرگ تا مساحت 40 متر مناسب هستند.همچنین در مورد پارکینگ بهتر است از تیغه های غضروف دار استفاده شود تا صدای کمتری هنگام حرکت داشته باشد.

تیغه غضروف دار در بین مفصلهای خود دارای لاستیکهایی هستند که جلوی ایجاد صدا را میگیرند.مورد دیگری که باید به ان توجه کرد انتخاب موتور مناسب برای کرکره برقی ریموتی می باشد.
 

تیغه پل دار:


وجود پل در تیغه باعث می شود که اولاً صدا داخل تیغه کرکره برقی ایجاد نشود و همچنین قدرت تیغه کرکره برقی در برابر ضربات ، بیشتر شود. تیغه در مدل های بدون پل، تک پل و دو پل موجودند.
 

ضخامت گوشت تیغه:


اگر تیغه کرکره برقی گوشت کافی نداشته باشند در هنگام اکسترود کردن ( به یکدیگر متصل کردن) خوب جا نرفته و پس از مدتی کرکره کش می آید و تنها با یک ضربه به وسط کرکره، تیغه کرکره برقی از هم جدا می شوند.
 

تیغه تک جداره و دو جداره:


مسلماً اگر می خواهید کارتان کامل تر بوده و طول عمر بیشتری داشته باشد از تیغه دو جداره استفاده کنید.  در غیر این صورت می توانید از تیغه کرکره برقی تک جداره استفاده کنید.تیغه های دو جداره استحکام بیشتری نسبت به تک جداره دارند.


موتور کرکره برقی توبولار(مزایا و معایب):

 

متور توبلار کرکره برقی
 

موتور توبولار کرکره از یک موتور استوانه ای شکل با طول حدود 50 cm استفاده می کند که از یک طرف شفت ، داخل شده و به وسیله پیچ به آن محکم و ثابت می شود. چرخش بخش متحرک موتور شفت را به گردش در می آورد و باعث جمع شدن تیغه ها به دور شفت یا باز شدن آنها می شود . با توجه به محدودیت فضای موتور ، این نوع کرکره برای درب های با مساحت کوچک یا متوسط استفاده می شود.
 
موتور های تیوبلار بدون شک پر استفاده ترین نوع موتور در کرکره برقی ها می باشد و دارای محبوبیت زیادی بین نصابان کرکره است. علت نام گذاری آن به این نام ، شکل لوله ای آن است. یکی از دلایل محبوبیت این نوع موتور کرکره برقی ، نصب آسان است که می توان با توجه به وزن تیغه کرکره برقی ، موتور مناسب را استفاده کرد.

این موتور ها در وزن های ۳۰، ، ۸۰، ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۴۰، ۲۳۰ و ۳۰۰ کیلوگرم موجود است.که پیشنهاد می شود در مواردی خاص به توصیه فروشنده چنانچه ابعاد و وزن کرکره برقی به حدی باشد که موتور ۳۰۰ نیوتن قابل استفاده باشد از موتور ساید ۳۰۰ بهره گیریم. باید توجه داشت که تاج و آداپتور در موتور های مختلف با هم متفاوت است با استفاده از یک شافت گرد یا هشت ضلعی (بسته به تاج آداپتور و موتور) به راحتی قابل نصب می باشد.

برای ابعاد تا حدود 14 متر مربع از موتور توبولار استفاده می شود که شامل توبولار 140،120،100،80،60،30 نیوتن می باشند.هر چه موتور قوی تر باشد سرعت ان هم مقداری کمتر  می شود.
 این موتورهای کرکره برقی وزن کمی دارند و به آسانی قابل حمل است. این نوع موتور کرکره در وزن های مختلف در بازار موجود است و با توجه به شافت باید موتور مربوطه را انتخاب کرد. برای مثال موتور های 230 و 300 نیوتن اغلب  دارای  تاج  و آداپتور سایز 11 گرد و موتور های سبک تا وزن 140 دارای تاج و آداپتور 8 گرد یا 7 هشت ضلعی است.
 

معایب موتور کرکره برقی توبولار


موتورهای کرکره برقی توبلار به علت ولتاژ کاری ۲۲۰ ولت از  سیستم ups (باطری بکاپ) پشتیبانی نمی کند، به همین منظور زمانی که برق قطع می شود این موتور به طور کامل از کار می‌افتد و برای بستن و باز کردن درب باید منتظر وصل شدن جریان برق باشید.

از موتور توبلار برای درب هایی با وزن و عرض کم  استفاده می‌کنند،بنابراین به علت این محدودیت وزنی که این موتور دارد نمی‌توان از آن برای درب های سنگین آهنی بزرگ استفاده کنیم. از دیگر معایب موتور توبلار این است که موتور کرکره داخل یک لوله نصب می گردد و قابل مشاهده نیست به همین دلیل در زمان پیش آمدن مشکل و برای بررسی و تعمیر آن باید کره را به طور کامل باز کرد. موتورهای توبلار را برای اماکنی باید استفاده کرد که دارای تعداد تردد کم هستند.

 

موتورتوبولار کرکره برقی
 موتور توبولارکرکره برقی توبولار

 

موتور کرکره برقی ساید AC و DC


موتور ساید با موتور توبولار کرکره برقی از لحاظ ظاهری و کارایی متفاوت هستند. موتورهای ساید کرکره برقی معمولا برای کرکره های برقی که دارای وزن زیاد می باشد و تردد در آنها زیاد است مورد استفاده قرار میگرند و دارای امنیت بالاتری نیز می باشند چرا که در هنگام خرابی از سقوط تیغه ها جلوگیری میشود که میتواند بسیار مهم باشد.

کرکره اتوماتیک با موتور ساید ، به دلیل قرار گرفتن موتور بیرون از لوله و عدم وجود محدودیت فضا برای موتور ، دارای موتورهایی قوی تر هستند که انها را برای درب های بزرگ و صنعتی و یا درب های با تردد زیاد تبدیل به یک گزینه ایده ال می کنند .کابرد این نوع موتور کرکره اغلب برای فروشگاهها و پارکینگهای پرتردد و کارخانجات می باشد.

از معایب این نوع موتور ها فضای زیادی است که موتور اشغال میکند . طول پلیت این موتور حدود 60 سانتی متر می باشد که بر خلاف موتور های تیوبلار که طول پلیت از 30 سانتی متر تجاوز نمیکند میتوان یکی از معایب جهت استفاده در فروشگاههای کوچک وپارکینگهای کوچک باشد اما این نوع موتور کرکره برقی دارای محاسن بسیار زیادی می باشد که قدرت بالا, بیصدا تر بودن موتور خصوصأ مدل 24 ولت آن که دارای باطری بک آپ می باشد و در زمان قطع برق می توان کرکره را متناسب با وزن آن تا چندین مرتبه بالاوپائین آورد, از دیگر محسنات این نوع موتور است .
 

مزایای موتور ساید


حسن دیگر موتورهای ساید خارج بودن موتور از داخل شافت است که در زمان خرابی موتور نیاز به پائین آوردن تیغه و مسدود نمودن محل نصب کرکره نمیباشد و موتور با فعال کردن (پاراشوت) اهرم ایمنی موتور میتوان موتور را تعویض و یا تعمیر کرد.

یکی دیگر از مزایایی که می توان برای موتور کرکره برقی ساید بر شمرد سیستم خلاص کن دستی است که در هنگام قطع برق برای بالا و پایین آوردن مورد استفاده قرار می گیرد . برای بالا بردن کرکره برقی ( در زمان قطع برق ) به صورت یک جرثقیل که زنجیری است کار می کند . برای پایین آوردن هم از روش خلاص کن که هیچ آسیبی را به مکانیزم تعریف شده کرکره برقی وارد نمی کند استفاده می شود.

در مدل های دیگر معمولا از خلاص کن های سیمی استفاده می شود که می تواند به موتور و تیغه های کرکره برقی آسیب جدی وارد کند و هزینه سنگین و در برخی موارد غیر قابل جبرانی را برای مالک کرکره برقی به بار آورد .

از موتور ساید برای ابعاد بالا تر از 13 متر مربع باید از موتور ساید استفاده کنید.همچنین اگر مقدار تردد بالا باشد موتور ساید مناسب تر از توبولار است.موتور های ساید در انواع 100،800،600،500،300 هستند و در دو نوع ساید AC 200 و DC 24 می باشند.

ساید DC دارای باتری بکاپ یا همان یو پی اس است که در مواقع قطع برق بسیار کار راه انداز است.هرچه موتور ساید قوی تر باشد سرعت ان هم پایین تر است.بنابر این اگر نیاز نیست از موتور قویتر استفاده نکنید.قیمت موتور کرکره ساید و توبولار هم متفاوت است. 

موتور ساید
 موتور ساید


کرکره برقی ساید

 

خلاصه تفاوت موتور توبولار و ساید کرکره برقی:


موتور توبلار کرکره برقی

    • خلاص کن دستی دارد(اچار)
    • بعضی مدل ها UPS دارند
    • نصب داخل رول و ظاهر زیبــا
    • تعمیرات و تعویض زمانبر موتور
    • حداکثر وزن کرکره ۳۰۰KG
    • قیمت ارزانتر از موتور ساید
    • میزان تردد محدود کرکره برقی

موتور ساید کرکره برقی

    • خلاص کن دستی دارد(زنجیری)
    • بعضی مدل ها UPS دارند
    • حداکثر وزن کرکره ۱۵۰۰KG
    • قیمت گرانتر از موتور تیوبلار
    • میزان تردد بالای کرکره برقی
    • نصب خارج رول و اشغال فضا
    • تعمیرات و تعویض سریع موتور


 

موتور سانترال کرکره اتوماتیک

 

موتور سانترال در دو نوع 180 و 280 نیوتن وجود دارد و در وسط شفت کرکره برقی قرار میگیرد و با کمک کاسه فنر ها میتواند تیغه های سنگین را بالا بکشد.این موتور برای تیغه های قدیمی و فولادی (لانه زنبوری) کاربرد دارد که با نام های شفت و فنر ، مرکزی و MC نیز شناخته می شود.

این موتور ها 220 ولتهستند و تردد روزانه آن حدود 30 مرتبه میباشد.البته به دلیل نصب دشوار و هزینه بالای شفت بندی ای سیستم امروزه کمتر از آن استفاده میشود.

مزایای و معایب موتور کرکره برقی سانترال


    در صورت نیاز به تعمیر کل شفت کرکره برقی باید باز شود و امکان تعمیر جداگانه موتور وجود ندارد.
   دارا بودن خلاص کن و عملکرد سریع و آسان در زمان قطع برق
    قابلیت نصب بر روی کرکره های قدیمی و تبدیل به کرکره اتومات
    بالا بودن هزینه نصب و دشوار بودن نصب موتور
    بالا بودن هزینه نصب، تعمیر و نگهداری
    در صورت نصب اشتباه موتور موجب خط افتادن بر روی تیغه های کرکره می شود.
    حرکت سریع و روان کرکره
 

انتخاب موتور مناسب کرکره برقی اتوماتیک

 

شما می توانید با دادن ابعاد از این لینک که  نرم افزاری برای انتخاب موتور مناسب کرکره برقی اتوماتیک توبولار و ساید به همراه قدرت آن بر حسب نیوتن استفاده کنید تا شما را در خرید کرکره برقی اتوماتیک راهنمایی کند.
نصب دقیق کرکره برقی نیز برای طول عمر و بی صدا بودن کرکره بسیار مهم است.بنابر این از نصاب های حرفه ای استفاده کنید.

 

 

تیغه ها با جنس پلی کربنات شفاف کرکره برقی

 

تیغه شفاف پلی کربنات کرکرخ برقی

 

پلی کربنات نوعی از پلیمر های ترموپلاستیک به شمار می آید.پلیمرهای ترموپلاستیک پلیمرهایی هستند که با حرارت دیدن ساختار آنها متلاشی نمی شود و در عوض شکل پذیر شده و میتوانند در قالبسازی حرارتی شکل پذیر شوند و در صنایع مختلف استفاده شوند.

پلی کربنات سخت ترین ماده ی شفافی است که می تواند جای شیشه را بگیرد و مقاومت در برابر ضربه آن ۲۵۰ برابر بیشتر از شیشه است.تیغه های پلی کربنات به لحاظ کاربرد معمولاً به دو نوع زواری و لوله‌ای تقسیم‌بندی می‌شود. در کرکره شفاف از نوع زواری که به آن غضروفی نیز می‌گویند، معمولاً در فرودگاه‌ها، مراکز خرید یا در منازل مسکونی استفاده می‌کنند.

خواص منحصر به فردی همچون ضدحریق بودن، قابلیت دید داخل فروشگاه در زمانی که کرکره پایین می باشد، استحکام کششی بالا به علاوه زیبایی و پرستیژ خاصی که پس از نصب کرکره برقی شیشه ای به مکان مورد نظر می دهد جملگی پتانسیل بالای این نوع تیغه را برای ایجاد بازار جدید و پاسخ به نیاز مجموعه ای دیگر از مشتریان را یادآوری می نماید.

تیغه کرکره برقی پلی کربنات میتواند ۳۰ الی ۶۰ درصد نور را از خود عبور دهند و ضد UV طراحی شوند.پلی کربنات ها در ابعاد مختلفل تولید می شوند و دارای رنگ های اصلی برنز،آبی،شیری،زرد،قرمز و سبز می باشند.از معایب تیغه کرکره برقی پلی کربنات می توان به گران بودن ،خش پذیری،و افزایش دمای بخش زیرین آن در فصل گرما اشاره کرد هر چند تیغه ها آتش گیر نیستند اما هنگام سوختن دود زیادی تولید می کنند.

طبق آزمایشات مزیت تیغه های فوق کرکره شیشه ای با تیغه های آلومینیومی به شرح زیر می باشد:
کرکره شفاف دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد و از آلومینیوم مقاوم تر است.

کرکره برقی شفاف قابلیت اضافه کردن خطوط رنگی مطابق با طراحی محل نصب را دارد .
با نصب کرکره پلی کربنات می توانید تا ۳۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و میزان آلودگی صوتی را تا ۶ دسی بل کاهش دهید .

مزایا و کاربردها تیغه‌های کرکره پلی کربنات شفاف یک جزء بسیار مهم و کاربردی در ساخت و سازها و ابزارهای مختلف است. این تیغه‌ها از جنس موادی ساخته شده‌اند که قوی، سبک و به طور همزمان شفافیت بالایی دارند. در ادامه به بررسی مزایا و کاربردهای تیغه‌های کرکره پلی کربنات شفاف خواهیم پرداخت.

1. شفافیت بالا: یکی از نقاط قوت تیغه‌های کرکره پلی کربنات شفاف، شفافیت بالای آنهاست. این ویژگی امکان نفوذ نور طبیعی به داخل فضاها را فراهم می‌کند و در نتیجه، میزان نیاز به نور مصنوعی را کاهش می‌دهد.

2. مقاومت بالا: تیغه‌های کرکره پلی کربنات شفاف به دلیل جنس مصنوعی خود، دارای مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه هستند. این ویژگی آنها را برای استفاده در مناطقی با شرایط محیطی سخت و پر ضربات مناسب می‌کند.

3. عایق حرارتی: تیغه‌های کرکره پلی کربنات شفاف می‌توانند به عنوان یک عایق حرارتی عمل کنند. این ویژگی آنها را برای استفاده در ساختمان‌ها و منازل مناسب می‌سازد، زیرا می‌توانند در کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های گرمایش و سرمایش کمک کنند.

4. مقاومت در برابر آب و هوا: تیغه‌های کرکره پلی کربنات شفاف مقاومت بالایی در برابر آب و هوای سخت و تغییرات دمایی دارند. این ویژگی آنها را برای استفاده در محیط‌های خارجی و مکان‌هایی با شرایط آب و هوایی سخت مناسب می‌کند.

5. طراحی ساده و زیبا: تیغه‌های کرکره پلی کربنات شفاف به دلیل شفافیت و قابلیت انعطاف، طراحی ساده و زیبایی دارند.
 

 

 

تیغه کرکره برقی فوم دار :


تیغه فوم دار کرکره برقی

 


تیغه کرکره فوم دار کرکره های برقی معمولی برای انواع پارکینگ ها و مغازه استفاده می گردد، با این تفاوت که در داخل تیغه این نوع کرکره از فوم استفاده شده است. اینگونه کرکره  از دو لایه تشکیل شده اند که فضای بین آن را با خمیر به نام پلی اروتان پر می کنندکه بر اثر حرارت تبدیل به فوم می گردد.

این فوم عایق مناسبی برای جلوگیری از آلودگی های صوتی و ورود هوای سرد و گرم میباشد. تیغه کرکره فوم دار به علت سبکی وزن بسیار ارزان و پرفروش می باشد و از لحاظ کارایی بی‌نظیر هستند. این تیغه ها در دو نوع گالوانیزه و آلومینیومی ساخته می شوند که هر کدام دارای مزایای خاص خود هستند.

تیغه های آلومینیوم به دلیل به روز و مقرون به صرفه نبودن روش های تولید آن و همچنین آسیب پذیری در مقابل فرسایش به ندرت در کشور های توسعه یافته مورد استقبال قرار می گیرد.


مشخصات تیغه های فوم دار به شرح زیر است:

    ارزان بودن مواد اولیه تیغه های فوم دار نسبت به تیغه های آلومینیوم
     کارکرد بدون سر و صدا تیغه های فوم دار در کرکره های برقی
    مقاوم در برابر ضربه
    مقاوم بودن در برابر فرسایش، حرارت و گرد و غبار

 

 

تیغه کرکره برقی غضروف دار

 

این نوع تیغه کرکره مشابه تیغه کرکره آلومینیوم اکسترود است با این تفاوت که مابین دو تیغه ، یک قطعه واصل ( غضروف آلومینیوم با مقطع S ) قرار می گیرد و علاوه بر زیبایی باعث حرکت نرم کرکره برقی و در نتیجه کاهش صدا می شود .تیغه های کرکره برقی غضروف دار درجه یک معمولاً به ازای هر متر مربع 10 الی 11 کیلوگره وزن دارند و بدلیل وزن بالا توصیه می شود که این تیغه ها به همراه موتور ساید استفاده شوند .

 

 


تیغه غضروف دار کرکره برقی
 


تیغه کرکره برقی غضروف دار یا کرکره برقی میکس یا کرکره برقی لوکس از بهترین بیلت های آلومینیومی ساخته شده است و بدلیل چرخش نرم و اسان آن در بالای رول و وزن و ضخامت بالای آن به هیچ وجه سروصدا ایجاد نمی کند و عمر مفید آن نیز بیشتر می باشد و همچنین ظاهری زیبا و مدرن با دامنه رنگ گسترده مطابق سلیقه ی مشتریان ارائه می شود.


 

تیغه های پانچ شده


با پانچ کردن تیغه های تک جداره آلومینیوم و بکار بردن ان با تیغه های ساده,کرکره برقی پانچ شده بدست می آید که مورد استفاده آن برای ورود نور به داخل ودید داشتن است.لازم بذکر است با توجه به اینکه این تیغه ها از نوع تک جداره می باشند و از نظر مکانیکی مقاومت پایین تری نسبت به سایر کرکره برقی ها دارند استفاده از آن بصورت یک کرکره برقی کامل توصیه نمی گردد و حداکثر تا 6 عدد تیغه پانچ توصیه میشود.

بهتر است جهت جلوگیری از نفوذ صدا و گرد وغبار از درون سوراخ های کرکره برقی پانج شده این سوراخ ها با تلق شفاف ( پلی کربن ) پوشانده شوند .

 


تیغه پانچ شده کرکره برقی

 

 

تیغه گالوانیزه کرکره برقی


استحکام تیغه های گالوانیزه به نسبت آلومینیوم بسیار بیشتر است و برای اینکه تیغه کرکره حالت خود را حفظ کند در فضای خالی بین دو تیغه از فوم پلی اورتان استفاده می شود. این فوم که توسط دستگاه در داخل تیغه تزریق می شود علاوه بر اینکه استحکام تیغه را بالا می برد عایق صدا و حرارت نیز می باشد.

تیغه گالوانیزه کرکره برقی در برابر ضربه و وزش باد و هم چنین نور آفتاب و گرما و سرما از استحکام مناسبی برخوردار است.تیغه گالوانیزه کرکره اتوماتیک برقی از کیفیت های متفاوتی برخوردار است و بسته به برند سازنده قیمت و کیفیت آن تغییر می کند. قیمت این نوع تیغه کرکره معمولا پایین تر از انواع دیگر تیغه کرکره برقی می باشد.

با توجه به فومدار بودن تیغه های گالوانیزه، دربهای کرکره گالوانیزه عایق بیشتری نسبت به ایجاد و تبادل صدا دارند و در مقابل تبادل حرارت نیز عایق تر هستند همچنین در محیطهای مرطوب و شرجی امکان زنگ زدن تیغه های گالوانیزه بعد از ایجاد خش بر  روی رنگ تیغه ها وجود دارد.

کیفیت تیغه نهایی گالوانیزه به کیفیت و ضخامت ورق گالوانیزه مورد استفاده، سیستم ایجاد مقطع تیغه ای شکل، کیفیت فوم تزریقی و همچنین رنگ مورد استفاده بستگی دارد.

 

 

برد کنترل کرکره برقی ساید و توبولار


 

برد کنترل کرکره برقی
 

برای فرمان دادن به موتور کرکره برقی توبولار و ساید از برد کنترل استفاده میشود که در دو نوع ساده و فول در بازار موجود است.در نوع فول امکان نصب چشمی ایمنی و چراغ فلاشر و بسته شدن اتوماتیک کرکره وجود دارد.
 

تفاوت برد کنترل کرکره برقی فول با ساده

 

برد کنترل در کرکره برقی قطعه ای است که موتور کرکره برقی را کنترل میکند و نقش بسیار مهمی در حرکت دادن تیغه ها دارد. در اصل برد کنترل مغز کرکره برقی می باشد که با گرفتن فرمان از ریموت توسط کاربر قادر است درب را باز و بسته کند. مدار فرمان در کرکره برقی در دو نوع مدل ساده و فول موجود است.

برد کنترل های ساده بیشتر برای مغازه ها استفاده می‌شود و تنها می‌تواند توسط ریموت فرمان بگیرد و درب را باز و بسته کند.همچنین شما می توانید زمان باز و بسته شدن را در این مدار فرمان تنظیم کنید.

اما در برد کنترل فول کرکره برقی علاوه بر امکانات باز و بسته شدن درب توسط ریموت و تنظیم زمان آن ، می توانید به این مدار فرمان چشمی های ایمنی متصل کنید، چشمی ایمنی باعث می گردد که اگر مانعی بر سر راه باز و بسته شدن کرکره برقی قرار بگیرد مدار آن مانع را تشخیص بدهد و از  ضربه زدن و ایجاد آسیب به آن جلوگیری کند.

همچنین می توانید در این مدار فرمان چراغ فلاشر نیز نصب کنید. مدار فرمان کرکره برقی فول هم امکان تنظیم برای زمان باز و بسته شدن را دارد و هم تنظیم اتومات جهت بسته شدن کرکره برقی را دارد.ریموت های به کار رفته در برد کنترل کرکره برقی فول به صورت تک دکمه و سه دکمه عمل میکند.

در حالت تک دکمه عمل باز و بسته شدن و متوقف شدن کرکره برقی با یک دکمه انجام می گیرد، اما در ریموت های سه دکمه هر کدام از این دستورها توسط دکمه مخصوص به خود امکان پذیر است.مدار کرکره برقی فول کانال دارای تحریک دستی است یعنی می توانید به آن انواع سیستم کنترل تردد مانند رله های سیم کارتی ،آنتن های برد بلند uhf (سیستم RFID)و پلاکت خون را نصب کنید.

 

سیستم خلاص کن موتور کرکره برقی توبولار و ساید


 

خلاص کن موتور کرکره برقی
 

 

خلاص کن موتور توبلار کرکره برقی به صورت یک قلاب است که می توانیم با چرخاندن آن به سمت راست و چپ کرکره برقی را بالا و پایین نماییم. همچنین می توانیم با قرار دادن یک هندل در این قلاب به صورت آسانتر کرکره برقی را بصورت دستی بالا و پایین نماییم.

البته حتی بدون هندل نیز چرخاندن این قلاب چندان دشوار نیست و به آسانی می توان با نیروی یک دست آنرا حرکت داد. بعضی از موتور های توبلار فاقد خلاص کننده دستی می باشند ولی تقریباً تمام برندهای موجود در بازار کشورمان دارای خلاص کننده دستی می باشند.

 

 

سیستم خلاص کن موتور ساید


 


زنجیر خلاص کن موتور کرکره برقی


 

همانطور که در عکس فوق میبینید یک زنجیر به انتهای موتور ساید متصل شده است که در واقع همان خلاص کن آن است. اگر این زنجیر را در جهت ساعتگرد بچرخانیم کرکره شروع به بالا رفتن می کند و اگر در جهت پاد ساعتگرد بچرخانیم کرکره شروع به پایین آمدن می کند. البته گاهی این جهت معکوس می باشد و مثلاً ساعت گرد بچرخانیم کرکره پایین می آید.

علاوه بر زنجیر خلاص کن شرح داده شده ، در انتهای موتور یک ضامن قرار دارد که با آزاد سازی آن می توانیم کرکره را به صورت دستی سریعاً بالا و پایین نماییم. البته کار با این ضامن برای عموم چندان آسان نیست و اگر از همان زنجیر استفاده نماییم راحت تر است.

 

 

لوازم جانتی کرکره برقی

 

    کاور بالای کرکره
    اندکپ
   لاستیک انتهای تیغه
   فلاشرها
   چشمی ها
    ریموت و رسیورها
   کیس تیغه ها
    موئی داخل ریل
   پایه ستاره ای شکل
    نوار مویی
    بردها
    آداپتور ابتدا و انتهای موتور

  
 

قوطی : برای نصب ریل ها در دو طرف چهارچوب کرکره برقی از قوطی های 40*40 ، 80*40 و 100*40 با توجه به ابعاد کار استفاده می شود این قوطی ها می بایست با استفاده از شاقول یا تراز کاملا دقیق نصب شوند.

ریل ها : ریل ها قسمتی از کرکره هستند که تیغه ها درون آنها قرار گرفته و به بالا و پایین هدایت می شوند انواع ریل ها عبارتند از ریل های معمولی و ریل های پشت قوطی دار، داخل ریل ها معمولا مویی یا لاستیک هایی قرار دارد که باعث عدم سایش تیغه ها به مرور زمان و جلوگیری از ایجاد صدا می شود. ریل ها در آلیاژ­های آهن و آلمینیوم ساخته می شوند که ریل های آهنی برای تیغه های گالوانیزه و ریل های آلمینیوم برای تیغه های آلمینیوم و پلی کربنات استفاده می شوند.

جاقفلی : برای بالا بردن امنیت کرکره برقی بر روی تیغه انتهایی جاقفلی ها نصب می شوند.

کپس :(قعطه ای پلاستیکی که در انتهای هر تیغه پرچ می شود و از نا تراز شدن تیغه جلوگیری می کند)

شفت یا لوله وسطی : شفت ها قسمتی از کرکره هستند که تیغه ها دور آنها رول می شوند و در سایز های مختلف بکار می روند، جنس شفت ها از فولاد بوده و سایز شفت ها در موتورهای توبلار شمار 8 و در موتور های ساید شماره 11 می باشد.

اندکپ و یاتاقان : اندکپ نوعی نگهدارنده دوار می باشد که با اتصال به یاتاقان (بلبرینگ) به صفحه متصل شده و شفت را حول محور گردش موتور به حرکت درمی آورد اندکپ ها در سایزهای مختلف ساخته می شوند بطور مثال اندکپ در اکثر موتور های توبلار داخل لوله یا شفت شماره 8 جا می خورد و در موتور های ساید اندکپ ها سایز بزرگتری دارند و داخل لوله های 11 قرار می گیرند.

صفحه پلیت : صفحه های فلزی هستند که بر روی قوطی ها نصب می شوند و موتور و تمامی متعلقات کرکره برقی بر روی صفحه پلیت ها سوار می شود همچنین صفحه پلیت ها در موتور های توبلار به شکل ساده با دو شیار برای اتصال اندکپ و موتور ساخته می شوند و در موتوهای ساید بر روی صفحه پلیت موتور زنجیر و چرخدنده قرار می گیرد که وظیفه انتقال نیرو از موتور به شفت را بر عهده دارند.

ریسیور : ریسیور یا مرکز کنترل مغز اصلی کرکره برقی می باشد با استفاده از ریسیور می توان تمامی فرمان های ارسالی به موتور را با استفاده ازریموت کنترل، که بر روی ریسیور ها تعریف می شود کنترل کرد.


 

 دلیل صدای کرکره برقی
 

 

دلیل صدای ناهنجار کرکره برقی چیست؟


صدای ناهنجار تیغه های کرکره برقی یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه شود تا آرامش مصرف کننده از بین نرود.اگر از لوازم نامرغوب در ساخت کرکره برقی استفاده شود میتواند صدایی بشدت آزار دهنده ایجاد شود.

بعضی همکاران با ایجاد صدا در تیغه تمام مشکلات را از تیغه می دانند حال آنکه عوامل موثری در ایجاد صدا در تیغه موثرند.مقصر شناختن فقط تیغه بسان کسی است که مشکل فریاد زدن یک بیمار را از درد, از حلق  و دهان او بداند.البته همکاران تقصیری ندارند چون با ایجاد هر یک از عوامل زیر در سیستم درب اتوماتیک رول آپ صدا از تیغه ایجاد خواهد شد.

با افزایش قطر شفت میتوان صدای رول شدن تیغه ها را هنگام باز و بسته شدن کاهش داد.برای تبدیل شفت در واقع باید یک قطعه از جنس ای بی اس ABS یا پلی ارتالون را به شفت اضافه کرد.

در واقع هر چه قطر شفت بیشتر شود سر و صدای تولید شده کرکره برقی کمتر می گردد . این موضوع باعث استفاده از تبدیل شفت می شود که با استفاده از آن به راحتی می توان قطر شفت ۸ سانتی متری را به ۱۱ سانتی متری و یا قطر شفت ۱۱ سانتی متری را به ۱۵ سانتی متری تغییر داد .


مونتاژ اشتباه


در زمان مونتاژ کردن تیغه ها دقت لازم را داشته باشید تا تیغه ها بصورت کاملا افقی وارد همدیگر شوند. در صورت داشتن فشار و یا کجی در هنگام مونتاژ مطمئنا تیغه ها از همان لحظه اول به سر و صدا می افتد.تیغه با وزن پایین و نداشتن ایج بالا در تغییرات فصل دچار انقباض و انبساط شده و باعث سر و صدا می شود.

در زمان نصب، فاصله بین لوله تا ریل می بایست با استاندارهای نصب کرکره برقی تناسب داشته باشد. بدین معنی که اگر لوله زیاد به ریل نزدیک یا خیلی از ریل دور باشد باعث کشیدگی یا تماس زیاد تیغه ها شده و در نتیجه باعث سر و صدای تیغه می گردد.


هم وزن نبودن تیغه های کرکره برقی


از دلایل دیگر ایجاد صدای ناهنجار در هنگام بالا و پایین شدن کرکره برقی می توان به هم وزن نبودن تیغه های کرکره برقی اشاره کرد. اگر تیغه های کرکره برقی وزنی برابر نداشته باشند و به اصطلاح سبک و سنگین باشند نیز می تواند منجر به صدای بد کرکره برقی شود. معمولا تیغه هایی که در فرآیند تولید آن ها از بلیت (شمش) کوره های دستی استفاده شده است. به دلیل نا خالصی دارای وزن ها و کیفیت های متفاوت می شوند.


استاندارد نبودن قالب


از دیگر مواردی که صدای ناهنجار کرکره برقی را ایجاد می کند. استاندارد نبودن قالب در فرآیند تولید و در نتیجه عدم هماهنگی لازم در قلاب های کرکره برقی می باشد. اگر نر و مادگی قلاب کرکره برقی نتوانند به صورت مناسبی داخل هم بازی کنند صدای ناهنجاری ایجاد می شود.
صفحه پلیت ها و در نتیجه لوله می بایست تراز نصب شود تا تیغه های کرکره برقی هم بصورت کاملا تراز در مسیر ریل حرکت کند. در صورت اشتباه کردن این مقوله کرکره پس از مدت زمان 2 الی 3 ماه به سر و صدا می افتد.
 
 

قفل نیمه اتوماتیک کرکره برقی


قفل نیمه اتوماتیک کرکره برقی در واقع یک قفل دستی است که دارای قابلیت قطع برق ورودی موتور است. به بیان دیگر مادامی که کرکره برقی توسط کلید قفل شده است ، برق ورودی به موتور کرکره برقی نیز قطع می باشد و اگر اشتباهاً کلید ریموت فشرده شود کرکره برقی حرکت نمی کند و صدمه ای به تیغه ها و موتور کرکره برقی وارد نمی شود.

اما در صورت استفاده از قفل دستی کرکره برقی اگر کلید ریموت را به اشتباه بفشاریم ، موتور در جهت بالابردن کرکره نیرو وارد می کند و احتمال صدمه دیدن موتور و تیغه ها بسیار بالا می باشد.

 

کلید قفل نیمه اتوماتیک کرکره برقی


این قفل از کلید کامپیوتری 4 شیار بهره می برد که مشابه کلیدهای درب ضد سرقت است و با نمودن آن توسط تجهیزات کلید سازی و امثال آن بسیار دشوار است و امنیت بسیار بالایی را ارائه می دهد.

 

بدنه قفل نیمه اتوماتیک کرکره برقی


بدنه این محصول بگونه ای طراحی شده است که در پشت کرکره برقی قرار می گیرد و از بیرون بجز یک سوراخ جهت ورود کلید و قفل و باز نمودن ، چیز دیگری قابل روئت نیست. این قفل توسط چهار عدد پیچ سرپخ به تیغه انتهایی پیچ می شود و از بیرون امکان دستکاری و باز نمودن آن وجود ندارد.

 

مکانیزم قطع برقی قفل نیمه اتوماتیک کرکره برقی


همانگونه که در شکل بالا مشاهده می نمایید ، این محصول دارای یک لیمیت سوئیچ خاص است که هنگامی که زبانه قفل خارج می شود یک کنتاکت (نرمال کلوز NC) زا باز می کند. جهت نصب این قفل بر روی کرکره برقی ابتدا توسط فازمتر ، سیم فاز را یافته و آنرا ابتدا از مسیر این کنتاکت عبور داده و سپس به موتور کرکره برقی وارد می نماییم. با این عمل هنگامی که کرکره برقی قفل است ، فاز تغذیه موتور آن قطع است و تحت هیچ شرایطی کرکره برقی به بالا حرکت نمی کند.

 


قفل برقی کرکره اتوماتیک

 


 

مراحل نصب کرکره برقی توبلار

برد کنترل کرکره برقی
 

 

برق اضطراری کرکره برقی های 220 ولت


موتور کرکره برقی های ساید DC مجهز به دو عدد باتری می باشند که وظیفه آنها تامین برق کرکره برقی هنگامی که برق شهر قطع میشود است که به آن اصطلاحا یو پی اس گفته میشود.یو پی اس ها از تعداد باطری هایی که به صورت سری به هم وصل شده اند، ساخته شده اند. بدیهی است که در هنگام خرید UPS توان مصرفی و آمپراژ مورد نیاز و همچنین ساعت مصرف بسیار حائز اهمیت است. یو پی اس ها در مارک های مختلف، با توانهای مختلف، به بازار عرضه می شوند. در زیر نحوه نصب آنها را خواهید دید.

 

همان طور که در تصویر ملاحظه می کنید محل قرار گیری یو پی اس مابین پریز برق و مدار فرمان کرکره می باشد. یو پی اس را در فضایی، دور از دسترس و در مکان خنک نصب کنیدتا طول عمر باطری ها بالا روند.


نصب ups روی کرکره برقی
 

 

اصول نگهداری کرکره برقی

 


نگهداری کرکره برقی موجب می‌شود تا کار آرایی کرکره افزایش یابد. این در صورتی است که نگهداری آن کاری بدون هزینه است. نکاتی که باید در نگهداری کرکره برقی باید توجه کرد:

از کارکرد موتور به‌صورت مکرر و بیش از سه بار بدون وقفه خودداری کنید، چون این کار موجب فعال شدن مکانیزم حرارتی موتور و افزایش دمای موتور می‌شود. در حالتی که باز و بسته شدن کرکره به‌صورت ناتمام چندین بار به‌صورت متوالی انجام شود موجب به هم خوردن زمان مدار ریسیور می‌شود که در این حالت باید، سرویس و تنظیم مجدد ریموت و ریسیور را انجام داد.
 

    ریموت کنترل را نباید در زیر تابش آفتاب، ضربه، شرایط متنوع جوی و... قرارداد.
    شستشوی کرکره برقی باید به‌گونه‌ای انجام شود که از ورود آب به داخل موتور و رسیور جلوگیری شود.
    نباید وزن اضافی به کرکره وارد کرد.
    از هل دادن، آویزان شدن، واردکردن فشار و ضربه، به کرکره خودداری کنید.
    در مسیر حرکت رول کرکره و داخل ریل نباید مانعی وجود داشته باشد.
    در صورت قطع برق از سیستم خلاص کن استفاده شود، دستگیره خلاص کن دور از دسترس افراد متفرقه قرار بگیرد.
    ریل و لاستیک تیغه انتهایی کرکره برقی تمیز و عاری از هرگونه زباله و گردوخاک باشد تا مانع بسته شدن کامل درب نشود.
    کرکره برقی‌هایی که نیاز به روغن‌کاری دارند باید سالی یک یا دو بار گریس کاری شوند. کرکره‌های بلبرینگی نیازی به روغن‌کاری و گریس ندارند.
 

کرکره‌ دستی

 

کرکره‌های دستی یکی از راه‌های مناسب است که با کمک آن می‌توانید امنیت خانه و محل کار خود را باقیمتی مقرون‌به‌صرفه تأمین نمایید. برای بسیاری از محیط‌های داخلی و دفتر که دارای درب و پنجره‌های نسبتاً کوچک و کم ارتفاع است، می‌توان یک کرکره عمومی خوب و بی‌سروصدایی را ارائه داد.
کرکره دستی به‌ویژه برای چند درب و پنجره کوچک مانند جلو مغازه‌های کوچک که تنها نیاز به باز و بسته شدن یک‌بار در روز دارند، مناسب می‌باشد، اما مطمئناً هیچ‌چیز جای آرامش و کاربرد راحت نوع برقی را نخواهد گرفت.

 

به‌ طورمعمول کرکره های دستی، جلوه و زیبایی کرکره برقی را ندارد و در همه‌ی کاربردهای خود فضای زیادی را اشغال می‌کند و نیاز به فعالیت فیزیکی در باز و بسته نمودن آن دارد. برای همین تنها برای کسب‌وکارهای کوچک ایدئال می‌باشد و برای مکان‌های بزرگ مناسب نیست.اگر فردی نیاز به باز و بسته کردن کرکره به چندین مرتبه در روز داشته باشد، مطمئناً استفاده از کرکره دستی بسیار طاقت‌فرسا است و عملی به نظر نمی‌آید، پس استفاده از آن معقولانه و کارآمد نیست.

 

هنگامی‌که اقدام به خرید یراق‌آلات کرکره برقی یا کرکره دستی می‌نمایید، با توجه به عرض و ارتفاع مورد نظر می‌توانید به‌راحتی تصمیم بگیرید که نوع برقی برای شما مناسب است و یا دستی. چون با توجه به‌اندازه و وزن می‌توانید به نتیجه روشنی دست‌یابید. این محصول معمولاً با یک صفحه‌کلید لمسی، بالا و پایین می‌رود ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی، سیستم کنترل اثرانگشت و ورود کد دیجیتال، امنیت بیشتری در استفاده از آن پدید آورده است.


    کرکره دستی یا کرکره برقی دارای یک کنترل دستی در موارد اضطراری است.
    شما می‌توانید از همکاران ما در رامادر مشاوره‌های بیشتری را دریافت نمایید.
 

معمولاً کرکره برقی توسط یک موتور کوچک به برق متصل می‌شود. به‌طور طبیعی این محصول از برق خانگی استفاده می‌کند ولی شما می‌توانید از محصولاتی که با باتری طراحی ‌شده‌اند هم استفاده نمایید. این محصول را می‌توان به پانل‌های خورشیدی مجهز نمود که انرژی دریافتی خود برای باز و بسته شدن را از انرژی خورشید دریافت نماید و بدین ترتیب در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود.

 

کپس کرکره برقی چیست؟

 

کپس ها نگهدارنده ای از جنس پلاستیک هستند که یکی از اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی به شمار می روند محل نصب کپس ها بر روی تیغه های کرکره برقی می باشد و وظیفه نگهدارنده برای تیغه ها را دارد بطوری که در هر طرف تیغه یک کپس قرار می گیرد و مانع جابه جایی عرضی تیغه ها می شود زیرا این جابه جایی می تواند در هنگام حرکت تیغه های کرکره برقی درون ریل ها مشکل ساز باشد پس به همین منظور کپس ها را نصب می کنیم.

 

 

کپس کرکره برقی

کپس کرکره برقی تیغه دوجداره

 

کپس تیغه دوجداره در انواع مختلف کپس تیغه دوجداره تک پل و کپس تیغه دو جداره دو پل و کپس تیغه دو جداره بدون پل ساخته می شود که باید طبق انتخاب تیغه کپس مورد نظر هم خریداری شود .

 

کپس کرکره برقی تیغه دوجداره دو پل

 

کپس کرکره برقی دو جداره دوپل برای محکم کردن تیغه های دو پل روی یکدیگر به کار می رود به طوری که اجازه بازی کردن تیغه ها برای حرکت کردن به چپ و راست را نمی دهد و میتواند با پیچ یا پرچ به تیغه وصل شود .

 

کپس کرکره برقی تیغه تک جداره

 


تیغه های تک جداره نیز نیاز به کپس دارند زیرا همانطور که گفته شد کپس کرکره برقی مانع حرکت تیغه ها روی همدیگر شده و از گیر کردن تیغه ها به پیچ داخل ریل جلوگیری میکنند که تیغه تک جداره کرکره برقی نیز از این مشکلات مثتثنی نیست .کپس کرکره برقی تک جداره به لبه داخلی تیغه بسته شده تا از زخیم شدن آن که میتواند مشکلاتی همچون گیر کردن به داخل ریل را همراه داشته باشد به همراه نداشته باشد .

 

کپس کرکره برقی دو جداره تک پل

 

کپس کرکره برقی دو جداره تک پل برای تیغه های دوجداره تک پل ساخته شده که براحتی می توان تیغه های تک جداره تک پل را با آن ثابت کرد به طوری که روی پایه کپس تیغه دوجداره تک پل یک شیار وجود دارد که قرار است پل تیغه آنجا قرار گیرد .

 

کپس کرکره برقی تیغه دو جداره بدون پل

 

کپس کرکره برقی هیچ شیاری روی پایه خود ندارد چرا که قرار است برای تیغه های بدون پل استفاده شوند و نیازی به شیار ندارند .

 

نحوه کپس زدن کرکره برقی:

 

برای این کار در مرحله مونتاژ تیغه ها تیغه ها را به صورت پنج تایی یا سه تایی مونتاژ کنید و کپس ها را با استفاده از چکش به داخل شیار هر تیغه وارد کنید برای اینکه کپس های نصب شده جا به جا نشوند نیاز است تا آن را محکم کنیم این کار را می توان با پیچ سرمته یک سانتی و یا با استفاده از پرچ انجام داد برای این منظور دو سوراخ در محل مشترک قرار گیری تیغه و کپس بزنید و با استفاده از پرچ کپس ها را بر روی تیغه ها محکم کنید.

 

روش کد دهی ریموت کرکره برقی روی مدار فرمان

 

جهت ست کردن ریموت کرکره برقی با مدار فرمان  ابتدا بر روی مدار فرمان یک شاسی فشاری با عنوان LRN وجود دارد و در صورت فشار دادن 1 ثانیه این شاسی، یک LED روشن می شود. سپس با زدن یکی از دکمه های ریموت می توانید ریموت را برای دستگاه تعریف کند. با این روش می توانید 80 عدد ریموت را برای دستگاه تعریف کنید.  چنانچه 5 ثانیه کاری انجام ندهید LED اتوماتیک خاموش و از منوی برنامه ریزی خارج می شود.

نحوه حذف کردن ریموت ها


دکمه لرن کرکره برقی را به مدت 15 ثانیه نگه دارید. یک  LED  قرمز روشن می شود و پس از گذشت ده ثانیه LED خاموش می شود. اکنون شاسی را رها کنید. همواره در نظر داشته باشید که دستگاه قابلیت حذف تنها یک عدد ریموت را ندارد و در صورت حذف کردن ریموت ها، تمام ریموت ها از حافظه  دستگاه حذف خواهند شد.

تنظیم زمان کارکرد موتور

 

بر روی مدار فرمان یک شاسی وجود دارد به نام Time اگر این شاسی را یک ثانیه فشار دهید یک LED  شروع به چشمک زدن می کند در این لحظه باید یکی از دکمه های  Aیا B ریموت را بزنید پس از طی شدن زمان دلخواه دوباره یکی از دکمه های A یا B ریموت را بزنید فاصله اولین بار که دکمه را میزنید تا دومین بار، زمان ثبت شده برای دستگاه می باشد. همیشه سعی کنید زمان مدار فرمان را 2 ثانیه بیشتر از زمان کارکرد موتور تنظیم کنید.

 

 

چرا نصب کرکره برقی اهمیت دارد

 

اهمیت کرکره برقی
 


نصب کرکره برقی به کاهش خطر سرقت و وارد شدن اشخاص بیگانه به محدوده شخصی شما کمک می کند.نصب کرکره برقی نیاز به کارشناس حرفه‌ای و داشتن اطلاعات کافی از نوع نیاز مشتری و محل نصب دارد و باید برای آن برنامه‌ ریزی دقیقی انجام گیرد تا از نظر امنیت به مشکلی برنخورید. راهنمایی یک متخصص کارنصب را آسان تر می کند افرادی که قرار است برای ورودی های ساختمان خود مانند درب، پنجره،و.... کرکره برقی نصب کنند باید اطلاعاتی را در اختیار کارشناس و یا فروشنده قرار بدهند تا آنها بتوانند کرکره مناسب برای آن افراد را معرفی و نصب کنند. اطلاعاتی شامل عرض، طول درب، محل نصب، تعداد تردد، و بودجه در نظر گرفته شده.

در نظر داشته باشید که کرکره برقی علاوه بر حفظ امنیت شما باید در افزایش زیبایی محیط هم موثر باشد انواع کرکره برقی در شکل و عملکردهای متفاوتی وجود دارند که هر کدام مناسب برای محیط خاصی طراحی شده اند.

 

کرکره های رولینگ


این نوع  کر کره مناسب استفاده برای رستوران ها، املاک و هتل ها می باشند.

کرکره های مشبک و سوراخ دار


از این نوع کرکره برقی برای افزایش دسترسی بصری استفاده می‌شود. مانند نصب در پارکینگ‌ها و املاک تجاری.  که طراحی آن  باعث افزایش جریان هوا و دید میشود

کرکره های غلطکی


این نوع کرکره برای حفظ امنیت کسب و کار مانند دفاتر و شرکت ها و منازل مناسب می باشد.

کرکره از جنس پلی کربنات


مناسب برای استفاده در  مناطق حفاظت شهری مانند بانک‌ها میباشد.

کرکره های صنعتی


نصب و راه اندازی مناسب برای انبار ها و بیمارستان ها و مدارس و یا هر منطقه دیگری که نیاز به امنیت بالایی داشته باشد.
شما برای برای حفاظت محیط های داخلی مانند پنجره ها، بالکن، حیاط خلوت می توانید از کرکره هایی استفاده کنید که برای محیط داخلی طراحی شده‌اند و برای محافظت از کل ساختمان از کرکره هایی که برای محیط های خارجی طراحی شده اند استفاده فرمایید .

معمولاً کرکره های داخلی برای نصب نیاز به مجوز ندارند اما برای نصب کرکره های خارجی که جز نمای ساختمان محسوب می‌شوند باید حتماً از نظر ایمنی و زیبا سازی از مقامات محلی محدوده خود مجوز نصب را تهیه کنید.

تعیین وزن کرکره برقی و انتخاب موتور مناسب


برای محاسبه وزن تیغه کرکره برقی باید به نوع آلیاژ (پلی کربنات، آلمینیوم، گالوانیزه) و نوع ساخت (تک جداره، دو جداره) توجه نمود که پر کاربرد ترین آنها تیغه دو جداره با آلیاژ آلمینیوم می باشد. تقریبا هر یک متر مربع از کرکره مرغوب  برابر 10 کیلو گرم محاسبه می شود مثلا اگر کرکره برقی ای با ابعاد 3 متر عرض و 3 متر ارتفاع داشته باشید مساحت آن 9 متر و وزن تقریبی آن 90 کیلو گرم است.

پس برای این کرکره برقی اگر تعداد باز و بسته شدن آن در روز کم بود (حداکثر ساعتی 1 بار کرکره برقی بالا و پایین شود )می توانید از موتور توبلار استفاده کنید و نیازی به استفاده از موتور ساید نیست ولی اگر تعداد باز و بسته شدن آن زیاد بود سعی کنید از موتور ساید استفاده کنید.


وزن و ابعاد کرکره

 

پیشنهاد می کنیم برای کرکره هایی با وزن 150 کیلو گرم به بالا و یا در مکان های پر تردد از موتور های ساید استفاده کنید. چرا که این موتور ها سرعت حرکت بیشتری، نسبت به موتور های دیگر دارند و نیز در صورت استفاده مکرر کمتر داغ می کنند و طول عمر بیشتری را دارا می باشند.

بر خلاف موتور توبولار کرکره برقی که توان آن با نیوتن محاسبه می شود، قدرت موتورهای ساید کرکره برقی بر اساس کشش وزن (کیلوگرم) محاسبه می شود و شما می توانید در انتخاب این موتور برای وزن معین خود توان مورد نیاز آن را محاسبه کنید. (نکته: همیشه حداکثر وزن تیغه را در نظر بگیرید تا بعد از نصب به موتور کرکره برقی فشار بیش از اندازه وارد نکرده و باعث اختلال نشود)


قیمت کرکره برقی

عوامل موثر بر قیمت کرکره برقی


اکثر خریداران برای تهیه کرکره برقی ابتدا قیمت و کیفیت را مد نظر دارند و به دنبال اطلاعاتی هستند که چه عواملی می تواند بر روی قیمت کرکره برقی تاثیر بگذارد. در اینجا به چند عامل مهم و  تأثیرگذار می پردازیم.

نوع کارایی و محل نصب از عوامل می باشند که بر روی قیمت کرکره برقی تاثیر می گذارد .کرکره هایی که برای منازل استفاده می‌شود نسبت به سوله، انبار و مجتمع تجاری ارزان قیمت تر هستند به  همین دلیل محل نصب باید توسط کارشناس بازدید شود و طول و عرض و نوع کاریی  محاسبه گردد .بعد از اندازه گیری های دقیق طرح های پیشنهادی برحسب جنس تیغه، نوع موتور، رنگ و طرح کرکره ارائه می گردد که هر کدام از این عوامل بر روی قیمت کرکره برقی تاثیر گذار است.

تیغه


تیغه در کرکره برقی در جنس های پلی کربنات، فولادی و آلومینیومی تولید می گردد. بسیاری از خریداران به دلیل ظاهر زیبا و شیشه‌ای تیغه پلی کربنات را برای اماکن خود استفاده می کنند. تیغه پلی کربنات دارای رنگ خاص و ضخامت بیشتری نسبت به سایر مدل ها است،  همین امر باعث شده قیمت آن نیز بالاتر باشد. اما اگر شما به دنبال کرکره ای با قیمت مناسب می‌گردید تیغه های آلومینیومی و فولادی را انتخاب کنید.

موتور


موتور کرکره برقی فاکتور مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت کرکره برقی است.موتور کرکره برقی در سه نوع  توبلار، ساید و سنترال وجود دارد. برای انتخاب یکی از این موتورها ابعاد درب، میزان تردد ،اندازه و وزن تیغه باید مورد بررسی قرار گیرد تا موتور مناسب برای کرکره انتخاب گردد. موتور های توبلار دارای اندازه کوچکی هستند و برای اماکنی مناسب است که عرض و ارتفاع آن بیش از ۱۲ متر مربع نباشد و تردد کمی از آن مکان صورت پذیرد، به همین خاطر این موتور دارای قیمت ارزانتری میباشد.

اگر محل نصب شما دارای تردد بالا عرض و ارتفاع درب زیاد است، موتور ساید جوابگو کار شما می باشد .موتور ساید در اندازه‌های بزرگ‌تر و قدرت های متفاوت ۳۰۰، ۵۰۰، ۶۰۰ و ۸۰۰، هزار و ۱۵۰۰کیلو گرم  تولید می گردد و در کارکردهای طولانی مدت دچار مشکل نمیگردد از این رو این موتور گران قیمت تر می باشد.

یو پی اس


قابلیت های اضافه در کرکره برقی نیز بر روی قیمت تاثیر گذار است.شما می توانید به کرکره برقی خود آپشن هایی را اضافه نمایید به عنوان مثال می‌توان از قابلیت یو پی اس یا همان برق اضطراری استفاده کنید که همین امر باعث بالا رفتن قیمت کرکره برقی می شود اما در عوض در هنگام قطع برق مشکلی برای باز و بسته کردن کرکره  وجود ندارد.
 

اندازه کرکره برقی


اندازه کرکره برقی که شما انتخاب می‌کنید، می‌تواند بر روی قیمت آن تأثیر بگذارد. کرکره‌های بزرگتر به طور معمول گرانتر هستند.
 

مواد استفاده شده در ساخت کرکره برقی


مواد استفاده شده در ساخت کرکره، می‌تواند تأثیر بسزایی بر قیمت آن داشته باشد. برای مثال، کرکره‌های ساخته شده از آلومینیوم معمولاً ارزان‌تر از کرکره‌های ساخته شده از فلزات دیگر هستند.
 

سطح امنیتی کرکره برقی


کرکره‌های برقی با سطح امنیتی بالاتر، عموماً گرانتر هستند. برای مثال، کرکره‌های با قفل امنیتی بیشتر، با قابلیت تحمل بیشتری در برابر تلاش‌های نفوذ هستند.
 

برند کرکره برقی


برند کرکره برقی نیز می‌تواند تأثیر زیادی بر قیمت آن داشته باشد. برندهای معروف، معمولاً گرانتر از برندهای ناشناخته هستند. 
 

شرایط نصب


شرایط نصب کرکره، می‌توانند به قیمت آن اضافه کند.
 


 

چشمی ایمنی فتوسل پارکینگ

چشمی ایمنی (فتوسل) در کرکره برقی


فتوسل یک سنسور ایمنی است که از دو قسمت تشکیل شده است. فرستنده نور مادون قرمز و گیرنده آن. این دو در دو سمت درب کرکره ای نصب می شوند و تا زمانی که نور فرستنده توسط گیرنده دریافت می شود کرکره عملکرد عادی خود را دارد ولی اگر شخص ، خودرو و... جلوی فتوسل ها قرار گیرد این نور قطع می شود و دیگر گیرنده قادر به دریافت نور Infra-Red ارسالی از فرستنده نیست.

در این هنگام مدار فرمان کرکره برقی فرمان توقف حرکت رو به پایین و شروع حرکت به سمت بالا و در جهت باز شدن کرکره برقی را صادر می کند.این سنسورها که اصطلاحاً چشمی نیز نامیده می شوند دارای دو قسمت جداگانه فرستنده (TX) و گیرنده ( RX ) می باشند .يك جفت ازاين سنسورها (گیرنده و فرستنده) در بیرون و يك جفت ديگر در فضای داخل در دو طرف در روبروی هم نصب می شوند . حداقل ارتفاع نصب 25 سانتی متر می باشد و آن ها را در محل هایی که امکان نصب روی دیوار نباشد بر روی پایه های خاصی نصب می نمایند طرز کار سنسورها به این صورت است که دستگاه فرستنده ( TX ) نور مادون قرمز را توسط یک دیود گالیم آرسنيد تولید و پخش می کند. این اشعه توسط یک فتودیود روی گیرنده ( RX ) دریافت می گردد .

فرض کنید شما با خودروی خود در زیر کرکره برقی قرار دارید و یکی از همسایگان و یا خود شما به اشتباه کلید ریموت را بفشارید. و یا خودروی شما دقیقاً زیر کرکره خراب شود و تایم اتومات کرکره برقی  و یا جک پارکینگی عمل نماید و کرکره برقی شروع به حرکت روبه پایین نماید. در این صورت با توجه به قدرت بالای موتور کرکره برقی ، قطعاً سقف خودروی شما وهمچنین تیغه های کرکره دچار آسیب جدی خواهند شد.

لازم به ذکر است که بسیاری از کرکره های برقی قابلیت نصب فتوسل را ندارند و باید در هنگام خرید موتور کرکره برقی ورودیهای مدار فرمان آن چک شود تا اینکه ترمینالهای مربوط به نصب سنسور ایمنی فتوسل بر روی آن موجود باشد. الیته در صورت عدم وجود ورودی سنسور در موتورهای کرکره برقی AC می توان با اندکی هزینه مدار را تعویض نمود. البته این هزینه در خصوص موتورهای کرکره برقی دارای برق اضطراری UPS بیشتر است و تعویض مدار آنها چندان قابل توجیح نیست.

 چشمی کرکره برقی 

فتوسل (چشم ایمنی) آینه دار


در این نوع فتوسل یا چشم ایمنی گیرنده و فرستنده در یک پکیج و در یک سمت نصب می شوند. در جهت مقابل یک آینه مخصوص قرار داده میشود که نور فرستنده را منعکس کرده و به گیرنده باز میگرداند و  بدین شکل ارتباط فرستنده و گیرنده برقرار می شود. نقطه ضعف این نوع فتوسل ها تنظیم دشوار در هنگام نصب بر روی درب اتوماتیک و طول برد کوتاه نسبت به سایر انواع چشم ایمنی می باشد.
بیشترین موارد مصرف این چشمی برای راهبند اتوماتیک است زیرا سیم کشی در طرف دیگر راهبند سخت بوده و نیاز به کندن زمین دارد.بنابراین با استفاده از این چشمی اینه کوچک و مخصوصی را در طرف دیگر قرار داده و ان را با چشمی اصلی تنظیم میکنیم.چشمی اینه دار کرکره

 

 

امنیت کرکره برقی

 

نقش کرکره برقی در محافظت از منازل و مشاغل


سرقت یکی از نگرانی های صاحبین مشاغل و منازل است، که ممکن است عواقب بدی را ایجاد کند. بر تعداد سرقت از مشاغل و منازل سال به سال افزوده می‌شود. پس وقت آن است که اقدامات لازم و حیاتی انجام داده شود،تا جزئی از این آمار نباشید.
کرکره برقی و آیفون تصویری  یک روش موثر برای محافظت از دارایی های شما است. همچنین کرکره برقی چندین مزیت قابل توجهی  را به همراه دارد. در ادامه مطلب میبینید کرکره برقی ایمنی چگونه می‌تواند به نفع محل شما باشند.
 

1: امنیت بهتر


مکان‌هایی که هیچگونه وسیله محافظتی ندارند بهترین سوژه برای سرقت هستند. پنجره های منازل ویترین‌های مغازه‌ها بدون حفاظ، توجه سارقین را به خود جذب می کند، حال زمانی که بر روی آنها کرکره برقی نصب باشد دیگر برای سارقین محل قابل دسترسی  نیست و و امنیت محیط را قوی نشان می‌دهد.


سارقین محیط کار و منزل شما را چندین روز تحت نظر می‌گیرد و نقاط ضعف آن را پیدا می‌کند و در تایم مناسب سرقت را انجام می‌دهند. بنابراین قبل از این حادثه خودتان نقاط ضعف محیط تان را پیدا کرده و آنها را مجهز به سیستم های ایمنی مانند کرکره برقی کنید. پنجره ها، دربهای پارکینگ، ویترین مغازه هایی که مجهز به کرکره برقی است این ذهنیت را برای سارق ایجاد می‌کند که شما به امنیت محیط خود اهمیت می دهید پس از سرقت از این مکان کار خطرناک و دشواری است. پس این امر به صورت خودکار سارقی را از محیط شما دور نگه می دارد

 

2:همه کار


کرکره برقی محدودیت مکانی ندارد و همه جا می توان از آن استفاده کرد پنجره منازل، درب منازل، درب پارکینگ، مغازه‌ها و پاساژها، ویترین ها و غیره

3:عملکرد


کرکره برقی های مدرن ویژگی‌های منحصر به فردی را دارند، علاوه بر اینکه یک مانع حفاظتی هستند، سیستم‌هایی به آنها می‌توان افزود که محافظت و ایمنی را بیشتر کند، مثل سیستم های برقی، روشنایی، صدای آژیر.

برق ضعیفی را از کرکره عبور می‌دهند زمانی که سارق به کره کره نزدیک شود و به آن دست بزند برق ضعیفی آن را می‌گیرد، یا به محض دست زدن به کرکره برقی ال ای دی های آن روشن می شود که این هم باعث ایجاد ترس می شود. بهترین و مهمترین ویژگی که به آن می‌توان افزود این است که به محض دست زدن به کرکره برقی صدای آژیر بلند شود.
 

4: مرقوم به صرفه


در ساخت کرکره برقی از فلزهای بادوام مانند: فولاد، آهن، فرفورژه یا گالوانیزه استفاده می‌شود که این فلزات طول عمر بالایی دارند و در برابر برش هرگونه شرایط آب و هوایی و سایر آسیب‌های فیزیکی مقاوم هستند. پس  انتخاب آنها از لحاظ های مالی بسیار مرقوم به صرفه می باشد.

 

5: بسته به بودجه خود می توانید از کرکره های دستی نیز استفاده کنید که مکانیسم ساده‌ای دارند و از لحاظ خرابی و تعمیرات هزینه‌ای را شامل نمی‌شود. شاید کار با آنها کمی خسته کننده و زمانبر باشد و از لحاظ ایمنی ضعیف تر باشد اما از لحاظ هزینه بسیار مناسب برای افرادی است که نمی‌خواهند پول زیادی را صرف خرید کرکره برقی کنند.
 

چرا کرکره برقی

 

چرا از کرکره برقی استفاده کنیم؟

امنیت ، زیبایی، راحتی دلایلی است که کرکره برقی را به گزینه قابل ملاحظه تبدیل کرده است. چراکه کرکره برقی برای عملکرد بسیار کارآمد در هر شرایط آب و هوایی طراحی شده است. با جلوگیری از نور شدید خورشید و گرمای بیش از حد به صرفه جویی در انرژی کمک می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود ما برای محافظت از ورودی های خود از کرکره برقی استفاده کنیم را در این مقاله ذکر می کنیم.

1) محافظت در برابر هر عناصری


باران ،طوفان، تگرگ و برف یا نور شدید خورشید عناصری هستند که می‌توانند به پنجره، درب و هر ورودی فضای داخلی شما آسیب بزند. اگر می خواهید از ورودی های خود در برابر این عناصر محافظت کنید از کرکره برقی در این مکان‌ها استفاده کنید. کرکره برقی از مواد مختلفی ساخته می‌شود اما کرکره های با کیفیت همه از یک پلیمر یا فلزی مقاوم در برابر آب و هوا را در برمی‌گیرد.

2) محافظت در برابر سارقین و متجاوزین


حفاظت از خانه و محل کار بزرگترین دغدغه هر شخصی می باشد .ورودی های معمولی بدون محافظ آسیب‌پذیر هستند و هر کسی می‌تواند به راحتی به آنها آسیب برساند و وارد حریم خصوصی شما شود. بنابراین استفاده از کرکره برقی می‌تواند محافظ خوبی برای خانه و خانواده و محل کار، اطلاعات محرمانه شما باشد. توسط کرکره برقی می توانید محیط را از چشم همه افراد بپوشانید و داخل منزل و محیط کار به هیچ عنوان دیده نشود.همچنین کرکره ها از جنس های قوی و محکمی ساخته می‌شود که مقاومت در برابر هر آسیب پذیری هستند و به راحتی خراب نمی شوند.

 

3) بهره‌ وری انرژی


کرکره برقی فقط برای ایجاد یک محیط امن و ایمن در خانه یا محل کار نیست. آنها سازگار با محیط زیست هستند و غالباً از آلومینیوم ساخته می‌شود که قابل بازیافت می باشد و از لحاظ حرارتی بسیار کارآمد است. در زمستان گرما را داخل منزل حفظ می‌کند و در تابستان گرما را مسدود می‌کند. معمولاً کرکره برقی خوب بسته و چفت می شود پس به تهویه هوا و عایق حرارتی کمک می‌کند .استفاده از کرکره برقی در فصل زمستان می تواند به حفظ گرما در داخل منزل کمک کند.کرکرها نسبتاً  از محافظ های دیگر ارزان قیمت تر بوده و به راحتی هم نصب می شوند .

چرا خانه شما همیشه سرد است؟ چند دلیل وجود دارد که بعضی از خانه ها همیشه سرد هستند. ممکن است دیوارهای خانه شما عایق بندی مناسب نداشته باشد، ممکن است  مواد عایق حرارتی خارجی کافی نباشد، یا پنجره ها مطابق مشخصات نباشند. پنجره ها در درجه اول به عنوان مسیرهایی برای انتقال هوا عمل می‌کنند و اگر عایق‌بندی درستی نداشته باشند باعث هدر رفتن گرما  در فصل زمستان می شود. برای رفع مشکل می‌توان با یک متخصص در زمینه نصب کرکره برقی تماس بگیرید و بهترین متریال را سفارش دهد تا از بروز همچنین مشکل های جلوگیری کنید.

کرکره برقی علاوه بر محافظت و ایمنی برای محیط باعث زیباسازی هم می شود. زیرا کرکره ها در طرح و شکل های مختلفی نسبت به سلیقه شما وجود دارد حتی می توانیم رنگ بندی دلخواه خود را نیز داشته باشید.

کرکره برقی از یکسری تیغه تشکیل شده است که به هم متصل شدند، این تیغه ها به دور یک استوانه پیچیده می‌شوند تا بالا و پایین برود. کار اصلی را موتور کرکره برقی انجام می‌دهد .موتور کرکره برقی انواع مختلفی دارد که در درجه اول باید نیاز شما شناسایی شود و متناسب با مکان شما، عرض و ارتفاع ورودی و تعداد تردد (باز و بسته شدن ) موتور  مناسبی را نصب کنند. از کرکره برقی معمولاً برای پوشش ورودی‌های تمامی مکانها مانند: مکانهای تجاری، اداری، هتل‌ها، پارکینگ ها مغازه ها و فروشگاه ها استفاده می شود و هیچ محدودیتی ندارند.

متناسب با نوع محل نصب می توان طرح و رنگ کره را هم تغییر داد. هزینه‌ای که صرف نصب کرکره برقی می‌شود بسیار متفاوت است. بسته به عرض و طول  ورودی، قیمت‌ها تغییر می‌کند. هرچه عرض و ارتفاع و تعداد تردد شما بیشتر باشد قطعاً هزینه کرکره برقی هم بالاتر می‌رود. زیرا مواد بیشتری و همچنین موتور کرکره برقی قوی تری مورد نیاز است. اما اگر تصمیم دارید کرکره دستی انتخاب کنید هزینه شما خیلی پایین می‌آید اما از لحاظ ایمنی و کارکرد خیلی قابل اعتماد نیست.

حتی اگر کرکره برقی را برای محیط خود در نظر داشته باشید عرض و ارتفاع شما هم استاندارد باشد، نسبت به یکسری موارد ممکن است قیمت های شما تغییر کند، مواردی مثل متریال مصرفی: موادی که در ساخت کرکره برقی استفاده می‌شوند متفاوت است. جنس هایی مثل آلومینیوم، چوب، فلز فولاد، استیل، پی وی سی، پلی کربنات، که هرکدام مزیت و معایب و خود را دارد اما از همه گران قیمت‌تر پلی کربنات است. جنس آلومینیوم به دلیل مقاومت و دوام بسیار معروف است.و از لحاظ قیمتی نسبت به مدل های فولادی خود کمتر است. اما بیشتر کاربران از جنس آلومینیوم استفاده می‌کنند زیرا نسبتاً سبکتر با دوام تر و نصب آن بسیار ساده تر می باشد.


 

عیب یابی کرکره برقی اتوماتیک

عیب یابی کرکره برقی

ایراد در دستگاه مرکزی و فیوز


برای چک کردن سلامت دستگاه مرکزی و فیوز کرکره برقی، کافی است، گوش خود را به دستگاه مرکزی نزدیک کرده و دکمه ای از ریموت کنترل را فشار دهید، اگر صدای رله دستگاه مرکزی شنیده شد، به معنی سالم بودن ریموت، فیوز و دستگاه مرکزی می باشد.

در صورت عدم شنیدن صدا از دستگاه مرکزی، ابتدا باید از سلامت فیوز مطمئن شویم. اگر فیوز هم سالم بود، حتما ایراد از برد مدار یا سیم های ورودی به آن می باشد.
 

رگلاژ کرکره برقی


یکی از مشکلات کرکره برقی تولید صدای زیاد در هنگام باز و بسته شدن کرکره برقی است که مهم‌ترین عامل آن به تراز کردن کرکره هنگام نصب برمی‌گردد. عواملی مثل آهن‌کشی، صفحه پلیت کرکره و ریل می‌توانند مسبب این تولید صدا باشند. رفع این مشکل از راه رگلاژ کرکره برقی صورت می‌گیرد.

رگلاژ کرکره برقی به معنای تنظیم کرکره جهت سهولت در بالا و پایین آمدن و تنظیم قطعات کرکره برای تولید صدای کمتر است. در عمل رگلاژ ممکن است حتی مقداری تیغه‌ها و یا موتور جابجا شود تا کرکره به‌طور کامل تنظیم شود.

 

دلیل بالا نرفتن موتور کرکره برقی


موتور ، محرک و عامل اصلی حرکت تیغه ها بر روی ریل کرکره است و خرابی و مشکل در این قسمت می تواند عملکرد ساختار اصلی دستگاه مکانیکی با تحرک الکتریکی را تحت شعاع قرار دهد و می توان گفت که مهمترین علت بالا نرفتن کرکره برقی موتور است.

برد کنترل عامل دیگری است که ممکن است موجب بالا نرفتن کرکره برقی شود.برای تشخیص خرابی این قسمت بهتر است موتور را بصورت مستقیم به برق متصل کرد.
در صورت سالم بودن موتور برد کنترل خراب است.البته این روش کار خطرناکی است و حتما باید توسط متخصص تعمیر کرکره انجام شود.

 

خرابی چشمی ایمنی کرکره برقی


در صورت ایراد در چشمی کرکره برقی، ممکن است چیزی مانع رسیدن پرتو مادون قرمز  به گیرنده شود و باعث بروز اختلال گردد.چشمی کرکره برقی بسیار کوچک است و تنها چند سانتیمتر قطر دارد و به‌راحتی کثیف می‌شود. برای تمیز کردن آن، شما یکپارچه نرم و یک پاک‌کننده ملایم نیاز دارید. به‌آرامی آلودگی باقیمانده بر روی چشمی را پاک‌کنید. از رطوبت بیش‌ازحد پرهیز نمایید، چون باعث می‌شود، آلودگی بیشتری به چشمی بچسبد.
 

 

تنظیم نبودن میکروسوییچ


میکروسوییچ ,سوییچ مکانیکی است برای قطع برق موتور در زمان مورد نیاز. تنظیم نبودن و یا خرابی میکروسوییچ موتور کرکره باعث میشود تا تیغه های کرکره  در حد بالا و یا پایین در محل خود نایستد وبیستر از حد بسته و یا باز شود که در این صورت ممکن است تیغه ها از ریل خارج شوند که بسیار خطرناک است.در هر دو موتور توبولار وساید وحتی موتور های دیگر میکروسوییج وجود دارد.تنظیم میکروسوییچ کار تخصصی است و باید توسط کارشناسان کرکره برقی انجام شود.

 

تیغه نامرغوب را چگونه شناسایی کنیم؟


برای آن که بتوانید تیغه مرغوب کرکره برقی را از نامرغوب تشخیص دهید لازم است تا در ابتدا به موارد زیر توجه داشته باشیدوجود هر کدام از این موارد در نهایت می تواند منجر به نامناسب بودن تیغه شما شده و در ادامه مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.

1- تیغه نباید بیس از حد سبک باشد.
2- آلومینیوم تیغه نباید نازک باشد.
3- به عصایی تیغه توجه داشته باشید، نباید نازک باشد.
4- عصایی ها نباید کج و معوج باشند.
5- ضربه و خوردگی در تیغه ها وجود نداشته باشد.
6- وجود لیبل در تیغه ها
7- عدم وجود خش و خط بر روی تیغه


سرو صدای کرکره برقی

عامل زیادی در به وجود آمدن صدای کرکره برقی نقش دارند و نمی تواند گفت که دقیقا چه عاملی علیت صدای کرکره برقی می باشند.نکته ای که باید بدانید این است که در تمامی موارد زمانی که یک استحکاک غیر طبیعی بین دو یا چند قطه کرکره برقی پیش بیاید باعث ایجاد سر و صدا می شود. ممکن است این صدای از جانب تیغه باشد و علت صدای کرکره برقی آن باشد و یا از جانب موتور کرکره برقی و یا ریل آن.

ممکن است صدای کرکره برقی از طرف تیغه کرکره برقی باشد، یعنی تیغه های کرکره برقی با یکدیگر برخورد دارند و باعث ایجاد استحکاک و در نهایت سر و صدا می شود.در بعضی از موارد مشاهده شده که تیغه کرکره برقی از نوع نا مرغوب بوده و غضروف های آن به صورت نا هماهنگ با یکدیگر اتصال داشته اند.

اگر فرم قالب خوردن تیغه ها مناسب نباشد و یا جنس مواد اولیه تولید تیغه مناسب نباشد این صدا به وجود می آید. از علامت های صدای ناشی از فرم و قالب تیغه این است که هر جه کرکره برقی بالاتر می رود و قطر رول آن بیشتر می شود صدا کاهش می یابد. البته گاهی بین تیغه ها نیز خاک و گرد و غبار نفوذ می کند که باعث می شود تیغه ها نسبت به یکدیگر خوب نتوانند بچرخند و صدا ایجاد می شود.

موتور کرکره برقی نیز تاثیر زیادی در کرکره برقی دارد. باید بدانید که در گذشته، موتور های کرکره برقی به علت ساختاری که داشتند نیز سر و صدا تولید می کردند اما امروزه با به وجود آمدن نسل جدید کرکره های هوشمند، تقریبا می توان گفت که موتور کرکره برقی تاثیر زیادی در سر و صدای کرکره برقی ندارد مگر آن که به دلایلی یا تحت فشار باشد و اینکه خراب باشد.

اگر کرکره برقی شما همچین صدایی می داد به احتمال زیاد گیربکس موتور شما آسیب دیده است. یکی از علامت های اصلی خرابی گیربکس موتور این است که این صدا در تمام مدت باز و یا بسته شدن کرکره برقی به گوش می رسد و با کاهش و یا افزایش قطر رول کرکره برقی صدا کمتر و یا بیشتر نمی شود.
 

راه های کاهش صدای کرکره برقی


افزایش میزان قطر شفت و رول کرکره برقی و افزایش فاصله تیغه ها از هم
شست و شوی تیغه های کرکره برقی و اتصالات و غضروف ها با جریان آب پرفشار
نصب غظروف آلومینیومی برای کاهش صدای کرکره برقی
تعویض کامل تیغه کرکره برقی به دلیل مرغوب نبودن آن
 

ادامه مشکلات رایج کرکره برقی

یکی از رایج ترین مشکلات این است که کرکره ها به طور کامل باز یا بسته نمی شوند. در اولین قدم باید بررسی کنید که آیا منبع تغذیه واقعاً روشن است یا خیر. به دنبال چراغ‌هایی باشید که به شما کمک می‌کند این موضوع را نشان دهد، و سعی کنید دوباره آن را روشن یا خاموش کنید تا ببینید آیا با این کار مشکل برطرف می‌شود.

وضعیت موتور کرکره برقی

مشکلات رایج کرکره برقی

گاهی اوقات ممکن است به سادگی وضعیت کلی کرکره شما مشکل ایجاد کند. در تنظیمات تجاری، شاتر شما ممکن است در انتهای گیرنده فرورفتگی‌ها و فرورفتگی‌های سایر وسایل نقلیه باشد. مسائل جزئی نباید بر عملکرد توصیه می کنیم برای ارزیابی هرگونه ترک یا فرورفتگی بزرگتر با یک متخصص تماس بگیرید.

اگر کرکره های برقی به خوبی نگهداری و مراقبت شوند، می توانند کمک واقعی برای کسب و کار شما برای سال های آینده باشند. اگر کرکره های کرکره ای شما با مشکلاتی روبرو هستند، در تماس با ما تردید نکنید. اما یکی از مواردی هستند که بسیاری از ما آن را بدیهی می دانیم. در مورد کرکره های خود با ما صحبت کنید، حتی اگر فقط برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهبود امنیت کرکره. ما اینجا هستیم تا به شما کمک و راهنمایی کنیم.

کرکره ها می چسبند


اگر کرکره های شما به طور فزاینده ای می چسبند یا گیر می کنند، این ممکن است نشان دهنده مشکل روانکاری باشد. اگر به سادگی ریل های سیستم خود را بپوشانید، می تواند مشکل را حل کند. این تکنیک همچنین به هر صدای ناخوشایندی که ممکن است کرکره شما ایجاد کند پایان می دهد.

گرم شدن بیش از حد موتور


این می تواند یکی دیگر از مشکلات کرکره برقی باشد. اگر کرکره در یک دوره زمانی به طور مداوم مورد استفاده قرار گرفته باشد، داغ می شود و در نهایت می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود. اگر مشکوک هستید که عاقلانه باشد که قبل از اینکه دوباره کرکره های خود را به کار ببرید، کمی زمان دهید تا خنک شوند.

کرکره ها فقط تا نیمه بسته می شوند


کرکره‌های برقی اتوماتیک بر اساس حسگرهای مجاورت کار می‌کنند و زمانی که این سنسورها کثیف یا ناهموار شوند، می‌تواند منجر به بسته شدن آن‌ها در نیمه راه شود. برای رفع این مشکل، باید مطمئن شوید که حسگرهای شما در یک راستا قرار دارند، از هر گونه آلودگی تمیز هستند و از نظر ساختاری آسیب ندیده اند. بعد از اینکه آنها را به خوبی بررسی کنید تا ببینید آیا این مشکل را برطرف کرده است یا خیر.
 

نحوه عملکرد کرکره برقی اتوماتیک 


کرکره‌های برقی اتوماتیک به عنوان یکی از تکنولوژی‌های پیشرفته در صنعت ساختمان شناخته می‌شوند. این کرکره‌ها با استفاده از موتورهای برقی و سیستم‌های کنترلی، قابلیت باز و بسته شدن اتوماتیک را دارند. حال به بررسی نحوه عملکرد کرکره برقی اتوماتیک می‌پردازیم.

توضیحات: کرکره برقی اتوماتیک عملکردی ساده و در عین حال پیچیده دارد. زمانی که دکمه کنترلی یا سیستم هوشمند فعال می‌شود، سیگنال به موتور برقی ارسال می‌شود. موتور با گرفتن این سیگنال، شروع به حرکت می‌کند.

کاربرد اصلی موتور در اینجا قرار دادن و باز کردن لوله‌های کرکره است. بسته شدن یا باز شدن کرکره‌ها به میزان سیگنال دریافتی واکنش می‌دهد. موتور با حرکت به جلو یا عقب، کرکره را بسته یا باز می‌کند. این حرکت با کمک یک سیستم چرخشی یا ریل انجام می‌شود که موتور را در راستای افقی حرکت می‌دهد.

همچنین، حرکت کرکره برقی اتوماتیک می‌تواند تحت نظارت سنسورها و تایمرها قرار بگیرد. سنسورها می‌توانند تغییراتی مانند نور، دما، یا حرکت را تشخیص داده و سیگنال متناسب را برای موتور ارسال کنند. به عنوان مثال، اگر یک سنسور نور تشخیص دهد که روشنایی فضا کاهش یافته است، کرکره برقی اتوماتیک به طور خودکار باز خواهد شد. نتیجه: از نحوه عملکرد کرکره برقی اتوماتیک می‌توان بهره‌برداری ساده و کارآمد را برای کاربران فراهم کرد.

راهنمای مراحل نصب کرکره برقی اتوماتیک

نصب کرکره برقی اتوماتیک

کرکره برقی اتوماتیک، یکی از امکانات راحتی و امنیتی در خانه یا محل کار شماست. در این مقاله، شما با مراحل نصب کرکره برقی اتوماتیک آشنا خواهید شد.

مرحله ۱: بررسی نیازها و ابزارهای لازم در این مرحله، شما نیازها و ابزارهای مورد نیاز برای نصب کرکره برقی اتوماتیک را بررسی می‌کنید. این شامل کرکره برقی، ریموت کنترل، پیچ و مهره، درب پنل و سیم‌کشی می‌شود.

مرحله ۲: نصب کرکره برقی در این مرحله، شما کرکره برقی را در محل مورد نظرتان نصب می‌کنید. ابتدا، کرکره را با استفاده از پیچ و مهره به دیوار یا سقف متصل کنید. سپس، سیم‌های کرکره را به درب پنل متصل کنید.

مرحله ۳: نصب ریموت کنترل در این مرحله، شما ریموت کنترل را برای کنترل کرکره برقی نصب می‌کنید. ابتدا، باتری را در ریموت کنترل قرار دهید. سپس، ریموت کنترل را با استفاده از پیچ و مهره به دیوار یا سطحی دیگر متصل کنید.

مرحله ۴: سیم‌کشی و اتصالات در این مرحله، شما سیم‌های کرکره برقی را به سیستم برق متصل می‌کنید. بهتر است این کار را توسط یک الکتریکیان حرفه‌ای انجام دهید تا از ایمنی شما و سیستم برق اطمینان حاصل شود.

مرحله ۵: تست و عیب‌یابی در این مرحله، شما سیستم کرکره برقی را تست می‌کنید تا مطمئن شوید درست کار میکند.

 

همچنین بخوانید مقاله قیمت درب برقی حیاط