درب اتوماتیک گردشی

درب اتوماتیک گردشی

درب های اتوماتیک شیشه ای گردان درب های اتوماتیک گردان در زیبایی و برازندگی نمونه هستند

 

درب های اتوماتیک شیشه ای گردان مانند درب اتوماتیک  در زیبایی و برازندگی نمونه هستند و جلوه ی بسیار زیبایی به ساختمان می دهند به همین دلیل برای مراکز خرید ، هتل ها، فرودگاه ها، ساختمان های اداری و بانک ها مورد استفاده قرار میگیرند و مهمان ها ، بازدید کنندگان و مشتریان می توانند به راحتی وارد ساختمان و از آن خارج شوند.

عملکرد درب اتوماتیک گردشی نیز همانند درب های اتوماتیک کشویی می باشد با این تفاوت که جهت نماهای خاص منحنی می توان درب را به صورت نیم دایره یا دایره کامل با قطرهای مختلف تولید و اجرا نمود که به کارگیری آن در زیبایی و شکیل بودن نمای ساختمان بسیار موثر خواهد بود این نوع درب انتخاب اول کلیه معماران و مهندسان خلاق محسوب می گردد.

 

عملکرد این سیستم مشابه دربهای اتوماتیک کشوئی عادی است با این تفاوت که از لحاظ ظاهر این درب به صورت منحنی طراحی و ساخته می شود. به جهت نوع عملکرد این سیستم محدودیتی در میزان تعریض نیم دایره این نوع درب وجود ندارد و به این جهت تقریباً نمای اشکال مورد درخواست مشتریان قابل ساخت می باشد. معمولاً استفاده از این نوع سیستم جهت معماری هایی که در آن از ترکیب های منحنی استفاده شده در زیبائی ورودی ساختمان بسیار موٴثر است.

 

درب های اتوماتیک شیشه ای گردان

 

درب اتوماتیک گردشی در زیبایی و برازندگی نمونه هستند و جلوه ی بسیار زیبایی به ساختمان می دهند به همین دلیل برای مراکز خرید ، هتل ها، فرودگاه ها، ساختمان های اداری و بانک ها مورد استفاده قرار میگیرند و مهمان ها ، بازدید کنندگان و مشتریان می توانند به راحتی وارد ساختمان و از آن خارج شوند .

 

خواه اگر آن ها با دستهایی پر از وسیله داخل ساختمان شوند ویا با دست هایی خالی آنجا را ترک کنند یا بالعکس.. یک درب اتوماتیک شیشه ای گردان می تواند یک درگاه ورودی با آسایشی بی مانند تسهیلات و ایمنی فوق العاده را تأمین کند که تقریباً هیچ ورودی دیگری مانند آن ها نمی تواند شرایط آب و هوایی و کاهش هزینه های انرژي را کنترل کند و نیز نمی تواند راحتی و آسایش را مانند آن برای مصرف کننده ایجاد کند زیرا که به طور تمثیلی می توان گفت که آن ها در حالتی چون ( همیشه باز و همیشه بسته ) قرار دارند.

 

در عین حال که همیشه باز هستند همیشه هم بسته هستند . به این صورت که یک درب گردان همواره در برابر عوامل ناخواسته خارجی مثل آلودگی و سر و صدا بسته است در حالیکه استفاده کنندگان می توانند به آسانی و بدون از بین بردن مزیت های دخیره سازی انرژی از درب عبور نمایند .

 

خصوصیات درب های اتوماتیک گردان به شرح دیل می باشد.

 

1- ایجاد شرایط آب و هوایی مناسب

 

آیا یک فروشنده در نزدیکی درگاه ورودی ساختمان کار می کند؟ آیا یک سالن انتظار یا سراسرایی بدون عوامل نا مطلوب محیطی و عوامل ناخواسته آب و هوایی می خواهید؟

 

چیزی که در این موارد لازم دارید دمای هوای دلپذیر و یکنواختی می باشد که ایجاد آب و هوایی مناسب و مطلوب را در داخل ساختمان ایجاد کند درب های اتوماتیک شیشه ای گردان به برآورده کردن این نیاز ها می پردازد و شما را در اداره کردن آب و هوای مطلوب و کار آمد در ساختمان یاری می کند بدین صورت که هوای تمیز و تر و تازه در داخل ساختمان باقی می ماند و سر و صدا و آلودگی های هوا مانند آلودگی ناشی از اگزوز ماشین و باد در بیرون از ساختمان می ماند .

 

 

 

2- ایمنی :

 

در این درب ها به دلیل هماهنگی و همکاری بهینه ویژگی های امنیتی مختلفی که در داخل سیستم درب اتوماتیک قرار داده می شود ایمنی مورد نیاز به خوبی تأمین می گردد.از جمله آن ها می توان بخش محرکه که دارای قدرت بالای ترمز دینامیکی ، ویژگی امنیتی آگاهی دهنده و زوایای گرد شده در تمامی نواحی پر خطر درب می باشند را نام برد .

 

درب های اتوماتیک شیشه ای گردان تجهیزات ایمنی لازم در مواقع اضطراری مانند دکمه های توقف اضطراری و دکمه هایی برای از کار انداختن درب اتوماتیک در شرایط اضطراری و امنیتی فشار عمودی یا افقی و نیز محافظت از ساختمان با استفاده از شناسایی از اثر انگشت را دارا می باشد .

 

حس گرهای موجود بر روی لت های درب حرکت آرام اشخاص و موانع را به خوبی تشخیص می دهد و به طور اتوماتیک سرعت حرکت درب را تنظیم می کند .

 

3- شرایط اضطراری

 

سیستم باز کردن درب در شرایط اضطراری به صورت مکانیکی بدین صورت عمل می کند که با یک نیروی معین قابل تنظیم درب را باز می کند و به طور اتوماتیک چرخش درب را متوقف می کند.

 

هم چنین لت های درب می توانند به طور ثابت در وضعیت باز قرار داده شوند. برگشتن به حالت عملیات نرمال به صورت دستی تنظیم میشوند.

 

درب های شیشه ای گردان شامل سه دسته هستند

 

1-درب های شیشه ای گردان که با فشار دادن درب به طور دستی حرکت می کنند.

 

2-درب شیشه ای گردان اتوماتیک که وقتی با ملایمت ضربه ای به آن ها وارد شود به طور اتوماتیک شروع به حرکت می کنند.

 

3- درب های شیشه ای گردان تمام اتوماتیک که عملیات آن ها کاملا توسط حس گر ها کنترل می گردد و در اثر تشخیص حرکت اشخاص به وسیله حس گر ها به طور اتوماتیک حرکت می کند .

 

انواع مختلفی از درب اتوماتیک گردشی

 

ساده ترین آن ها با سه لت گردان ساخته میشود. طرز عمل آن بدین صورت است که رادار های حرکتی نصب شده بر روی طاقه های بالایی هر یک از لت ها نزدیک شدن اشخاص به درب را تشخیص می دهد و پیام های لازم را به موتور سیستم مخابره می کنند تا درب را بچرخانند .

 

نوع دیگری می تواند با آرایش فضایی 3 یا 4 لت ساخته شود به طوری که یک هسته مرکزی شیشه ای به صورت یک ویترین شیشه ای در مرکز لت ها قرار داده می شود این مدل ویترین دار می تواند یک موضوع یا هر چیزی که شما بخواهید ، در معرض نمایش عموم قرار دهد. این ویترین می تواند برای تبلیغات ،آگهی دادن و نمایاندن اهداف به خواست شما مورد استفاده قرار گیرد .

 

گاهی درب های اتوماتیک شیشه ای گردان می توانند از ترکیب درب های گردان با درب های کشویی نیز ساخته شوند. بدین ترتیب شما می توانید بین استفاده از درب اتوماتیک گردان یا استفاده از درب کشویی بسته به احتیاجات مربوطه که می تواند تحت شرایط آب و هوای یا شرایط عبور و مرور می باشد حق انتخاب داشته باشید.

 

این نوع از درب های اتوماتیک گردان برای جریان ترافیک بالا مانند هتل ها فرودگاه ها، بیمارستان ها، سوپر مارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای نیز در مکان هایی که چرخ خرید اثاثیه و وسایل بزرگ و یا صندلی چرخ دار استفاده می شود بسیار مناسب می باشد.

 

طراحی منحصر به فرد آن ها بیشترین فضای خالی ممکن در باز شدن درب جهت فرار کردن در موارد اضطراری و یا اجازه عبور وسایل بزرگ مانند تجهیزات و ماشین های شستشو را نیز فراهم می کند .

 

نوع دیگری از درب های اتوماتیک گردان نیز وجود دارد که شامل 2 درب گردان می باشد که به وسیله یک درگاه به هم متصل شده اند.هر یک از این درب های دو قلو شامل دو لت می باشد که لت های یک درب با لت های درب دیگری در نحوه چرخش خود طوری با هم هماهنگ شده اند که با اندازه 90 درجه در خلاف جهت یکدیگر بچرخند.

 

این نوع یکی از مقرون به صرفه ترین درب های گردان می باشد به دلیل انرژی مصرفی و نیز بر حسب انرژی ای که ذخیره می کند.چیدمان دو لت در هر یک از درب های دو قلو این امکان را ایجاد می کند که درب حول یک محور مستقیم بچرخد.

 

این سیستم به آسانی برای مواردی که اشخاص از چرخ خرید صندلی چرخ دار و... استفاده میکنند به کار می رود و نیز برای فرودگاه ها ایستگاه های قطار و مترو و بیمارستان ها و سوپر مارکت های زنجیره ای و مراکز خرید به خوبی قابل استفاده می باشند .

 

همچنین این درب ها قابل نصب برای درب های با ارتفاع 2 متر نیز هستند و تفکیک عبور و مرور مسیرهای داخلی و خارجی را عهده دار میباشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه  درب اتوماتیک کشویی  مراجعه نمایید.